New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:02:50)
  Cześć,

W wykresie "Dywidendy w czasie", mamy teraz możliwość wyświetlenia takich 2 opcji:

Stosunek...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:20:02)
  O ikonie po prawej wiem, ale naturalnie zawsze dla człowieka akcją powrotu do początku jest klikanie...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:17:53)
  Witaj,


Zrobione.

Dodałem opcję <b>Sposób działania linku dla logo myfund.pl (w lewym górny...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 09:04:38)
  Witaj,


dla całego portfela (czyli w Kokpicie oraz w wierszu cały portfel w tabelce ze składem por...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 08:12:14)
  Witam, mam pytanie, czy dywidendy sa uwzglednianie w wynikach w kokpicie? Mam pewno rozbieznosci wzg...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 07:03:21)
  Witaj,


Link do Kokpitu jest z ikonki zaznaczonej na załączonym obrazku.


Zapiszę w rzeczach do ...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Nowy UI (interfejs użytkownika)

278 wpisów, 56 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2024-12-14 21:11
557 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Cześć,

Myfund.pl działa dla Was od 15 lat.

Przyszedł ten czas, na który wielu z Was czekało czyli zmiana UI (ang. User Interface) czyli wyglądu serwisu.

Nowe jest piękne ;-)
Tzn. będzie takie dla części z Was, ale jak lubicie aktualny interfejs to możecie przy nim pozostać.

Nowy wygląd możesz włączyć wybierając skórkę z menu->Konto->Ustawienia konta. Zawsze możesz powrócić do starej wersji.




De facto (i to pewnie ucieszy jeszcze więcej użytkowników myfund.pl) nowe skórki są dwie bo jest też ciemny motyw (lub jak koś woli "dark mode").

Dla nowych skórek są dedykowane zestawy ikonek, które aktywują się automatycznie przy wybraniu jednej z nowych skórek, ale tu też pozostawiłem elastyczność - możecie (po zmianie skórki) zmienić zestaw ikonek na jeden ze starych.

Co się zmieniło

1. Nawigacja

Największą zmianą jest sposób nawigacji.

Wcześniej lewe menu miało do 4 poziomów i rozwijało się po najechaniu myszką na elementy menu - domyślnie widoczny był tylko poziom pierwszy.
W nowej nawigacji główne lewe menu będzie odpowiadało pierwszym dwóm poziomom starego - domyślnie będzie widoczny poziom pierwszy oraz jeden rozwinięty poziom drugi.
Trzeci poziom menu będzie w poziomie pod polem wyboru portfela.

Na poniżej załączonym obrazku na żółto zaznaczyłem elementy poziomu 1, rozwinięte menu poziomu 2 dla Portfel, wybrane z poziomu drugiego Wykresy w czasie zaznaczone na zielono oraz menu 3 poziomu z wybranym wykresem Stopa zwrotu i benchmark.


Układ menu jest tylko nieznacznie zmieniony więc nie powinniście mieć problemu z odnalezieniem narzędzi/analiz/wykresów.

2. Wybór portfela

Drugą ważną zmianą jest sposób wybrania portfela.
Wcześniej była pozioma belka z portfelami, ale była też możliwość zmiany portfela z listy rozwijanej nad menu prawej i z listy rozwijanej w niektórych narzędziach po lewej.
Teraz jest tylko jedno miejsce - zaznaczyłem je na fioletowo na rysunku powyżej. To co istotne to zmiana portfela nie zmienia wybranego narzędzia, czyli np. wyświetlając wykres zysku dla portfela A po wybraniu portfela B też będziemy widzieć wykres zysku.

3. Formularze

Trzecią zmianą są wszelkiego rodzaju formularze pozwalające na wprowadzanie danych i opcji w narzędziach.

O skali zmian najlepiej powiedzą dwie liczby: w serwisie myfund.pl jest ponad 700 różnego rodzaju formularzy, a w tych formularzach ponad 7000 elementów (np. pól wprowadzania daty, ceny, wyboru opcji itp. itd.)

Wiele elementów zostało też ujednoliconych graficznie.

Jedną z niedogodności jest konieczność skonfigurowania nowego menu - czyli ukrywania elementów menu (narzędzi), z których nie korzystasz (oczywiście jeżeli wcześniej z tego korzystałeś).
Możesz to zrobić z menu->Konto->Ustawienia menu.


Czego nie będzie w nowym interfejsie (przynajmniej na razie)
* paska z notowaniami (ten po prawej stronie w starej wersji).
* paska z wiadomościami (ten na dole strony).


Wdrożenie nowego UI wiązało się ze zmianami w ponad 1000 plików skryptów. Nie ma właściwie pliku, w którym nie byłoby jakieś zmiany.
Przetestowanie na każdej możliwej rozdzielczości, komputerze, tablecie, przeglądarce jest praktycznie niemożliwe.
Dlatego z góry przepraszam ze ewentualne błędy i jednocześnie proszę Was o zgłaszanie każdego zauważonego problemu - dzięki temu nowy UI szybciej będzie zdążał w stronę perfekcjonizmu :-)


Mam nadzieję, że z nowym UI praca z myfund.pl będzie dla Was łatwiejsza, bardziej intuicyjna no i przyjemniejsza.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-12-14 21:48
557 dni temu
redoxis
7 wpisów
Mega fajna zmiana :)

To ja rozpocznę zgładzenie błędów:

Nie działają niektóre ikonki np. w Portfel > skład i struktura:


Załącznik:
 
2024-12-14 21:51
557 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Dzięki za info!

Już powinny być.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-12-14 22:14
557 dni temu
seba...wski
8 wpisów
Mega, świetna robota! :D
 
2024-12-14 22:18
557 dni temu
Magnavoxxx
1 wpis
Uprzejmie proszę o nieusuwanie starego interfejsu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam serdecznie.
 
2024-12-14 22:20
557 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Nie będzie usunięty :-)
 
2024-12-14 22:31
557 dni temu
Twister
98 wpisów
Super zmiana, jednak póki co chyba muszę pozostać przy starym przez brak paska bocznego z notowaniami. Mimo wszystko tam miałem podgląd na rynki i waluty :)
 
2024-12-14 23:49
557 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Podoba mi się! Tylko trzeba będzie się przyzwyczaić do nowej struktury :)
 
2024-12-15 00:03
557 dni temu
ToKo1976PL
6 wpisów
Bajka, dziękuję.
Trzeba się przyzwyczaić do zmian, ale widać, że objąłeś bardzo dobry kierunek.
Gratuluję.
 
2024-12-15 01:27
557 dni temu
wojtek21
7 wpisów
Super :)
Fajnie gdyby light mode I dark mode zmieniało sie automatycznie.
No i w dark mode może kolory wykresów były bardziej kontrastowe
No i teraz jak klikam w logo myfund to już nie przenosi mnie do strony z portfelami, teraz trzeba wcelować w konkretną ikonkę.

Well done
 
2024-12-15 07:28
557 dni temu
holo94
4 wpisy
Dokładnie jak piszę wojtek21. Trochę mały kontrast jest na wykresach w dark mode.
 
2024-12-15 10:03
557 dni temu
artin123
17 wpisów
Brawo za inwencję, niestety jak na razie nie mogę się przekonać do nowego wyglądu, zostaje przy starym. Mam nadzieje że nowe funkcjonalności będą także w starej skórce.
 
2024-12-15 10:05
557 dni temu
corner
219 wpisów
Fajnie wygląda ten nowy widok. Przełączyłem się i będę się starał przestawić :-)
 
2024-12-15 10:12
557 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
@wojtek21, @holo94 - zmieniłem kolory wykresów na jaśniejsze - powinno być lepiej.

@wojtek21 - dodałem możliwość wyboru automatycznego skórki na podstawie ustawień systemu (nie przeglądarki).

@wojtek21 - "ak klikam w logo myfund ...", które logo masz na myśli?
"wcelować w konkretną ikonkę" - o którą ikonkę chodzi?

Pozdrawiam,
Damian

 
2024-12-15 10:34
557 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Witaj Damian,

Odpowiem za wojtek21, bo też to zauważyłem. Główne logo w lewym, górnym rogu. Zaznaczone na zrzucie ekranu. Jestem zalogowany, przenosi mnie do strony widocznej na zrzucie, i dopiero jak na niej znowu kliknę w logo, to wracam do portfela/i.

Jak się jest zalogowanym, przeszkadza to przeniesienie na stronę "pierwszej wizyty", tak to nazwę, zgodnie z tekstem w linku, który ją otwiera :)

Pozdrawiam

Załącznik:
 
2024-12-15 10:52
557 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
@wojtek21, @Inwestor - zmieniłem, kliknięcie na logo dla zalogowanego użytkownika przeniesie zawsze do widoku aktywnego portfela.

Damian
 
2024-12-15 10:58
557 dni temu
Inwestor
88 wpisów
Dzięki. I od razu nowy interfejs jeszcze bardziej zyskał :) Jak się gdzieś poklika po różnych opcjach, to najlepszy jest powrót do widoku portfela przez kliknięcie w logo ;)
 
2024-12-15 11:37
557 dni temu
Paweł
5 wpisów
Hej,

Tak duża zmiana, szczególnie na codebase mającym 15 lat, jest godna wielkiego podziwu. Wszystko wygląda naprawdę o wiele bardziej nowocześnie.

Jako następny krok w stronę perfekcjonizmu proponuję przyjrzenie się takim elementom jak rozmiary ramek, padding elementów i fonty. Przykładowo w Portfel -> Skład i struktura mamy ramkę "Inwestycje", która jest najszersza i padding elementów jest niejednorodny (elementy są bardzo blisko ramki, "Data pierwszej operacji" jest bardziej w prawo), następnie jest tabelka z walorami, która jest węższa, pod tabelką mamy przyciski, które natomiast uciekają w lewo i następna ramka ze strukturą inwestycji - jeszcze węższa. Mniejsze lub większe niejednorodności tej natury widać też na innych stronach. Proszę to jednak potraktować jako czepialstwo (bo nie jest to nic co psuje funkcjonalność), ale coś co użytkownicy zauważają od strony UX.

Dziękuję za włożony wysiłek!
 
2024-12-15 11:38
557 dni temu
holo94
4 wpisy
Dzięki, ale zerknij jeszcze tutaj na kontrast



Załącznik:
 
2024-12-15 11:58
557 dni temu
pnowy
6 wpisów
Hej,

super że udało się wprowadzić zmiany! Szczególnie przerzucenie 3 poziomu menu na widok tabów pozwoli znacznie łatwiej się odnaleźć we wszystkich funkcjach.

Jeżeli chodzi o szczegóły to podobnie jak Paweł wydaje mi się, że ten pasek na górze strony z inwestycjami mógłby być znacznie bardziej kompaktowy. Przynajmniej u mnie (2560x1440) inputy mogły być przesunięte do lewej a ikony z paskiem ustawień znajdować się w jednej linii.

Jeszcze raz gratulacje bo zakładam, że moglo być ciężko momentami z tak dużą zmianą :)

Załącznik:
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl