New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Odsetki od obligacji

7 wpisów, 5 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2013-03-10 22:30
4853 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witam,

Dodałem możliwość rejestrowania odsetek od obligacji.

Z menu Operacje wybieracie Dodaj odsetki od obligacji (opcja jest widoczna tylko gdy masz obligacje w portfelu).
Musicie podać walor, dla którego otrzymaliście odsetki, datę wypłaty odsetek, wartość odsetek na jedną obligację oraz wartość pobranego podatku.

System automatycznie wyliczy:
* liczbę jednostek, którą miałeś w portfelu w dniu poprzedzającym wypłatę odsetek,
* całkowitą wartość dywidendy

Odsetki pojawią się w portfelu jako zysk oraz pojawią się na koncie gotówkowym.

Dzięki takiemu podejściu można teraz wyliczyć stopę zwrotu z obligacji oraz zysk z uwzględnieniem wypłaconych odsetek.

Aby to zrobić kliknij na ikonce nad tabelką po prawej stronie w raporcie Skład i struktura i zaznacz "ptaszka" przy Uwzględnij dywidendy i odsetki od obligacji w stopie zwrotu. Dla walorów, dla których zostały dodane odsetki zmieni się stopa zwrotu i zysk. W stopie zwrotu i zysku uwzględniona jest wartość odsetek netto czyli odsetek pomniejszonych o podatek.

Oczywiście jak zawsze czekam na Wasze uwagi :)

Pozdrawiam,
Damian
 
2013-03-10 22:34
4853 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Odsetki od obligacji - jak obliczyć?

To dla bardziej dociekliwych...

Sposób obliczania odsetek od obligacji kuponowych nie jest trywialny ale nie jest również bardzo skomplikowany.
Ogólny wzór na wyliczenie wartości odsetek wygląda następująco:

WartośćOdsetek=WartośćNominalna*StopaKuponowa*OkresKuponowy/365

Wartość nominalna oraz kolejne okresy kuponowe (daty rozpoczęcia okresu oraz zakończenia czyli datę wypłaty odsetek) można znaleźć w prospekcie emisyjnym, dokumencie ofertowym lub liście emisyjnym. Stopa kuponowa jest najczęściej wartością zmienną w czasie i zależy np. od stopy WIBOR.

Dla przykładu weźmy obligację TZ, dla której:
* Wartość nominalna = 100PLN
* Stopa kuponowa = 5% (to tylko moje założenie nie wartość rzeczywista)
* Okres kuponowy = 183 dni

Wówczas wartość odsetek dla jednej obligacji wyniesie:

WartośćOdsetek=100*5%*183/365=2,51 PLN (po zaokrągleniu do pełnych groszy)

UWAGA!!! Przytoczona tutaj metoda wyliczania odsetek jest metodą ogólną mającą na celu pokazać sam mechanizm wyliczania odsetek. Szczegółowe zasady wyliczania odsetek od obligacji przedstawione są w prospekcie emisyjnym, dokumencie ofertowym lub liście emisyjnym!

Damian
 
2013-03-10 22:43
4853 dni temu
nysander
44 wpisy
dzięki za dodanie tej funkcji
 
2013-03-12 20:40
4851 dni temu
baszar
21 wpisów
Dzięki, przyda się.
 
2025-04-28 16:13
422 dni temu
barszcz
1 wpis
Witam,

W ramach IKEZ kupiłem roczne obligacje. Za wyliczone odsetki z automatu ma dokupowane nowe ROR. Czy w myfund jest takie rozwiązanie?

Pozdrawiam
Bartek
 
2025-04-28 16:25
422 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witaj,

Nie ma. Trzeba dodawać (lub importować) te operacje do portfela samemu.

Damian
 
2026-05-26 22:29
28 dni temu
Lukip1
1 wpis

 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl