New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 08:58:50)
  Dzień dobry,


Na stronie internetowej duże kwoty są czytelne. W aplikacji jest np. zapisane 850000...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-22 21:36:44)
  Dodałem wykres dla top 10 spółek z rankingu.


Damian...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 20:55:46)
  Dzięki za info.


Damian...

błąd w średniej cenie zakupu (2026-06-22 19:29:04)
  Nie aktualne. ...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:08:05)
  Ok, ogarnąłem sam. Najpierw zaimportowalem tylko operacje sprzedaży. Następnie wymusiłem konto inwes...

Błąd importu operacji- komunikat o ujemnym saldzie (2026-06-22 19:00:56)
  Muszę odświeżyć temat, bo znów jest ten sam problem. Sprzedałem jeden etf, kupiłem inny i nie mogę z...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:42:59)
  Dzięki, teraz jest OK, pozdrawiam....

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:36:05)
  Witaj,


To problem u dostawcy danych - chyba tylko dla walorów notowanych w Londynie w USD.


Na ...

Invesco Elwood Global Blockchain UCITS ETF (BCHN.L) błędna cena (2026-06-22 10:20:35)
  Poprzednia cena $198.42, teraz pokazuje ponad $15000, ale niestety to nieprawda.

Szkoda, bo ładny z...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:19:11)
  Dodaj taką opcję dla PRO, żeby czasem pokazywało mocno zawyżone zyski. Fajny zastrzyk dopaminy na po...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:09:00)
  już naprawione;P...

Możliwość wyłączenia operacji typu _zmiejszenie/dopłata do depozytu kontraktu_ (2026-06-22 10:05:06)
  Witaj,


Trzeba dodać samemu.

Chyba, że masz rachunek w Bossa to można zaimportować z <b>men...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 10:02:50)
  u mnie 3.5 bańki było xD...

CNDX.L - nieprawidłowa cena (2026-06-22 09:52:55)
  Przez chwilę człowiek się poczuł milionerem ;)

...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

PPK (2026-06-19 09:40:30)
  Odświeżam temat!


Jak zaimportować nowe wpłaty z PPK w inPZU (tak aby nie wpisywać ich ręcznie), ...

XTB - możliwość zamykania dowolnej operacji kupna - podsumowanie zmian (2026-06-17 20:24:13)
  Dzięki Damian. Robisz świetną robotę.

Pozdrawiam...

Import operacji - nie wybrano pliku / Błąd (2026-06-17 13:18:34)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Forum Kokpit podsumowanie portfeli

44 wpisy, 12 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2021-10-31 17:12
1696 dni temu
peikmann
11 wpisów
Cześć. Mam problem z podsumowaniem portfeli w kokpicie. Podsumowanie per waluta prawdopodobnie zgadza się ale już podsumowanie całego portfela jest niewiadomo skąd.

W USD mam +~350USD
W PLN mam -~930zł
Zysk całkowity 1900zł to się nie zgadza bo 350USD-930zł to nie jest 1900zł

Jak to jest liczone?
 
2021-10-31 17:50
1696 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Zysk w PLN jest liczony jako różnica wartości inwestycji w PLN i wartości aktualnej w PLN a nie jako zysk w USD przemnożony przez aktualny kurs USD/PLN.

Przykład:
Jeżeli kupisz coś za 100 USD przy kursie 3.8PLN/USD a później sprzedasz za 150 przy kursie 4PLN/USD to zysk w USD będzie wynosił 50, a zysk w PLN 220 (150*4-100*3.8).

Gdybyś przeliczył zysk 50USD po kursie aktualnym (4 PLN/USD) wyszedł by Ci zysk 200PLN - ale tak się nie powinno liczyć zysku przy przeliczaniu na waluty.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-10-31 20:26
1696 dni temu
peikmann
11 wpisów
Ja mam zysk w USD 350 czyli 350x4= 1400zł
Mam stratę na innym portfelu 930zł

Teraz mój zysk ze wszystkich portfeli 1400-930= 470zł

Na kokpicie pokazuje zysk 1900zł

Skąd to 1900zł??
 
2021-11-01 07:36
1696 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Masz jeszcze inny portfel prowadzony w USD.
Na nim w USD jest strata, ale w PLN jest zysk.

Tak jak już wyżej pisałem zysk w PLN nie jest liczony jako iloczyn zysku w USD kursu PLN/USD.

Może inny przykład, jeszcze lepiej obrazujący to, że możesz mieć stratę w USD i zysk w PLN.

Załóżmy, że inwestujesz 38000PLN kupując akcje spółki z USA za 10000 USD. Po pół roku akcje są warte 9900 USD. To oznacza, że masz stratę 100USD i 1%.
Ale kurs PLN/USD jest teraz równy 4. To oznacza, że masz akcje warte 39600 PLN (9900USD*4). Czyli Twój zysk w PLN to 39600-38000=1600 PLN co daje 4%.

Jak widzisz mimo straty w USD masz zysk w PLN.

I tak jest na jednym z Twoich portfeli.

Ustaw walutę przeliczenia dla wszystkich portfeli na PLN i zobaczysz, że zysk w PLN sumuje się dla nich właśnie do 1900.

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-12-29 22:23
541 dni temu
LandryTank
58 wpisów
Gdy klikam w kokpicie

Uwzględnij zobowiązania w wartości portfeli

to nie widze zmian wartosci i dodatkowo po "przeliczeniu" to pole dalej nie jest zaznaczone
 
2024-12-30 08:02
541 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

Poprawiłem ten błąd.

Dziękuję za zgłoszenie problemu!

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-01-03 10:22
537 dni temu
akrawiec
4 wpisy
Od dwóch dni mam dziwne statystyki portfela w Kokpicie. Na pewno zysk dzienny jest błędnie wskazywany (o wiele za duży wczoraj i dzisiaj) ale też inne statystyki nie są chyba poprawne.
Ma ktoś podobny problem?
 
2025-01-03 10:28
537 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Witaj,

W jednym z portfeli masz walor użytkownika.
W tym portfelu masz włączoną opcję "Uwzględnij ostatnie zmiany TFI, OFE, PPE, PPK i walorów użytkownika w zmianie dziennej".

Wyłącz tą opcję dla tego portfela - opcję znajdziesz po kliknięciu ikonki koła zębatego, która znajduje się nad tabelką ze składem portfela po prawej.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-01-03 10:53
537 dni temu
akrawiec
4 wpisy
Rzeczywiście, to był problem. Dzięki!
 
2025-01-05 20:05
534 dni temu
davep
11 wpisów
@myfund.pl
Też mam problem z podsumowaniem portfeli w kokpicie (lub robię coś źle :P).

Wydaje mi się, że problem zaistniał od momentu utworzenia portfela grupowego.

W kokpicie mam widocznych w tej chwili 5 portfeli.
Z tego tylko przy dwóch jest znak ∑ symbolizujący uwzględnienie w podsumowaniu.

Mimo to "wartość" w podsumowaniu jest dużo większa niż suma tych dwóch portfeli ze znakiem ∑.

Gdy na portfelu gdzie nie mam włączonego "Uwzględnij w podsumowaniu portfeli w kokpicie" włączam te funkcję, to "wartość" rośnie w ogóle grubo powyżej tego co wychodzi mi z dodania wszystkich portfeli manualnie.
Co ciekawe, jeśli do powyższej opcji odpale różnież "Wirtualny" to nic w podsumowaniu się nie zmienia...

Mógłbyś looknąć na moje konto?

Z góry dzięki
 
2025-01-05 20:37
534 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Wejdź w opcje tego portfela wirtualnego.
Tam odznacz ptaszek przy opcji "Uwzględnij w podsumowaniu portfeli w kokpicie".

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-01-06 11:07
534 dni temu
davep
11 wpisów
Dzięki!

Choć opisy są trochę mylące:

Uwzględnij w podsumowaniu portfeli w kokpicie
Zaznacz to pole jeżeli chcesz aby ten portfel był uwzględniany w podsumowaniu portfeli w kokpicie (nie musi być na liście portfeli w kokpicie).

Wirtualny
Zaznacz to pole jeżeli chcesz aby portfel był traktowany jako wirtualny. Portfele wirtualne nie są uwzględniane w raporcie Podsumowanie portfeli.


Teraz już rozumiem różnicę między "uwzględnieniem w podsumowaniu", a "uwzględnieniem w raporcie Podsumowanie", ale możnaby to jakoś wyraźniej napisać, bo to trochę mylące :)

Pozdrawiam!
 
2025-01-06 11:14
534 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Dziękuję za sugestię - dodałem więcej szczegółów o jaki raport "Podsumowanie portfeli" chodzi.

Damian
 
2025-02-22 10:04
487 dni temu
pocologin
81 wpisów
Czy Walory wzrosty: / spadki: w podsumowaniu mają pokazywać dzienną tendencję?

Pytam ponieważ wygląda jakby wartości od jakiegoś czasu się zawiesiły. Walory spadki: 5 pomimo tego, że na minusie było przynajmniej kilkanaście walorów.
 
2025-02-22 12:25
487 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
W sekcji "Podsumowanie..." te wartości mówią o ty ile walorów w portfelach jest na "+" a ile na "-".

Damian
 
2025-10-04 01:01
263 dni temu
Pablito
4 wpisy
Cześć,
Co jakiś czas widzę rozbieżność w Zysku dziennym pomiędzy wartością w Kokpicie dla portfeli a Kokpicie dla portfeli grupowych, pomimo że wartość ogółem portfela jest taka sama czyli to chyba nie kwestia nie uwzględniania jednego z nich.

np. dzisiaj mam:
Kokpit portfeli = 613,02 (co niemal idealnie się zgadza z ręcznym podsumowaniem zysku z każdego portfela
Kokpit portfeli grupowych = 1040,52 (tej liczby nie rozumiem)

Nie zawsze tak jest, czy może to być różnica w odświeżaniu sie kokpitów?

z góry dzięki!
 
2025-10-04 08:52
263 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

W jednym miejscu była niespójność w sposobie liczenia zysku dziennego w weekendy (przed północą było pewnie poprawnie).

Zrobiłem poprawkę na ten problem.

Dziękuję za zgłoszenie pproblemu!

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-10-04 22:32
262 dni temu
stanLG
1 wpis
Cześć! Również mam problem z różnicą między Kokpitem portfeli a Kokpitem dla portfeli grupowych.

Widnieje w nich dokładnie taka sama wartość i dokładnie taki sam zysk, natomiast wyświetlają inną stopę zwrotu (8,57% vs 9,70%). Wydaje mi się, że dla wszystkich portfeli mam takie same ustawienia wyświetlania stopy zwrotu. Co może być problemem?

Pozdrawiam!
 
2025-10-05 10:15
262 dni temu
myfund.pl
12841 wpisów
Cześć,

ta różnica wynikała z tego, że w Kokpicie grupowym było brane pod uwagę ustawienie opcji "Pokaż prostą stopę zwrotu dla całego portfela" dla portfeli składowych, a w Kokpicie nie - poprawiłem ten błąd.

Dziękuję za zgłoszenie problemu!

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-10-07 21:26
259 dni temu
Pablito
4 wpisy
dzięki za poprawki!
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl