New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 16:59:42)
  Cześć,


Zrobiłem dwie poprawki w tym module.

Daj znać czy teraz będzie działało poprawnie dla wal...

Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupować te akcje? (2026-06-27 12:05:02)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupo...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

Forum Czytelniejsze tabele

48 wpisów, 7 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2026-01-28 09:20
150 dni temu
jpyt
17 wpisów
Witam,

Jestem tu stosunkowo nowy, przez lata prowadziłem sobie wszystkie rozliczenia w Excel. I choć myfund ma ogromne możliwości to niestety muszę powiedzieć, że tabelki (w szczególności "Skład i struktura") są dla mnie bardzo nie czytelne. Staram się przyzwyczaić i ogólnie raczej szybko mi to idzie, ale tutaj liczby po prostu mienią się w oczach. Głównie z powodu tego, że wartości procentowe nie są oznaczone jako %, przy wartości procentowej może być wypisana waluta!, w dodatku są one formatowane identycznie jak wartości kwotowe.
Załączam zrzut z ekranu z propozycją mojej zmiany (dodania takiej opcji wyświetlania).

Wiersz z "SPDR S&P 400" jest taki jak to się wyświetla teraz włącznie właśnie z walutą przy procentowej wartości zwrotu.

Wiersz SPDR Rusell 2000 to moja propozycja tego jak mogłoby to wyglądać w dużo przejrzystszy i nie powodujący błędów sposób. Nie wiem czy w Stopie zwrotu w walucie waloru powinno zostać tam [EUR] ale przynajmniej fakt samego znaku % rozwiewa wszystkie wątpliwości. Można rozważyć też użycie np. podwójnego %% dla oznaczenia procentów w walucie waloru.

Zaproponowałem także użycie symbolu waluty. Zdecydowana większość aktywów w naszym obrocie to są aktywa w walucie posiadającej symbol bo jest to USD, GBP, EUR - wyjątkiem jest nasz PLN, ale jak widać na zrzucie przy wykorzystaniu mniejszej czcionki jest nadal akceptowalne użycie "zł".

Z góry dziękuję za rozważenie takiej opcji. W wersji minimum proszę o "%".

Załącznik:
 
2026-01-28 11:45
150 dni temu
kubarp
3 wpisy
Zgadzam się z tą sugestią... Mam dużą dozę przyzwyczajania się do wszelakich rzeczy - ale brak % (przynajmniej) mocno przeszkadza w analizie danych...
 
2026-01-28 12:16
150 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Witajcie,

Ad. skrócenie walut (zł, €, $, ¥, Fr) - myślę, że to warto zmienić bo dane będą zajmowały mniej miejsca

Ad. % tu wolałbym pozostawić tak jak jest: po pierwsze dodanie procenta spowoduje, że dane będą zawierały więcej miejsca, po drugie byłoby to powielenie informacji z nagłówka tabeli, a po trzecie łatwo jest odróżnić wartości procentowe od innych bo mają symbol strzałeczki.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-01-28 12:19
150 dni temu
jpyt
17 wpisów
Spójrz na mój zrzut z ekranu, np. % dywidendy nie ma strzałki. Czy na pewno nie dałoby się dodać tego choćby jako włącz/wyłącz opcję? Jest mega mylące to w szczególności, że mamy to samo formatowanie z tą samą ilością miejsc po przecinku co w kwotach.

Ogólnie uważam, że po prostu powinna być jednostka przy wartości - w przypadku kwoty jednostką jest waluta w przypadku procentów jednostką jest %.
Może właśnie tak to zrobić? Opcja "pokazuj jednostkę"?
 
2026-01-28 12:27
150 dni temu
jpyt
17 wpisów
Poprawka - strzałki nie ma żadne procentowe pole, które ma wartość 0.00, a dodatkowo kolumna % Dywidendy nie ma strzałki nawet jak ma wartość > 0.00. Więc mamy dwa przypadki potwierdzające regułę, że strzałka to nie wyznacznik.
 
2026-01-28 12:27
150 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Zapisuje w rzeczach do zrobienia.
Dodam taką opcję.

Dam znać jak będzie zrobione.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-01-28 12:30
150 dni temu
jpyt
17 wpisów
Bardzo dziękuję. Potencjalnie miałbym jeszcze 2 sugestie co do tabeli Składu i struktury, jest przestrzeń na jeszcze jakieś requesty? ;)
 
2026-01-28 12:52
150 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Pewnie - każdy pomysł jest wart rozważenia :-)

Damian
 
2026-02-04 17:43
143 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Cześć,

Dodałem dwie opcje menu->Portfel->Opcje portfela->Tabelka ze składem portfela:
- W tabelce ze składem portfela pokazuj symbole walut,
- W tabelce ze składem portfela pokazuj symbol % przy wartościach procentowych.

Mam nadzieję, że o to chodziło.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-02-04 19:04
143 dni temu
karol35
12 wpisów
O to fajne jest, ale bardzo malutka czcionka, czy dałoby się powiększyć?
 
2026-02-04 19:34
143 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Właśnie chodziło o to, żeby ta czcionka była mała, żeby zajmowała jak najmniej miejsca.

Damian
 
2026-02-04 23:04
143 dni temu
jpyt
17 wpisów
Bardzo dziękuję, tak o to chodziło - przynajmniej w większości kolumn.
Jedynie 'Stopa zwrotu w walucie waloru [%]' jest nadal bardzo myląca.
Załączam zrzut z ekranu. Trudno nawet powiedzieć jak to czytać kiedy % stopa zwrotu wyrażona jest jako 5,00 € %.

Załącznik:
 
2026-02-05 07:10
142 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Trzeba to czytać tak, że jest to zmiana obliczona na podstawie cen w podanej walucie.

Damian
 
2026-02-05 10:19
142 dni temu
kubarp
3 wpisy
Funkcjonalność super.

Co do rozmiaru czcionki może problemem jest fakt że mały symbol i % nie powiększa się razem z powiększeniem czcionki dla większych rozdzielczości - w przypadku gdy mamy użyte powiększenie czcionki one nadal są mikroskopijne. Jeżeli dałoby się uwzględnić powiększenie również dla nich to byłoby super.
 
2026-02-05 18:24
142 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Dodałem uzależnienie wielkości czcionki dla waluty i znaku procenta od wielkości czcionki ustawionej w ustawieniach konta.

Damian
 
2026-02-06 01:59
142 dni temu
Seer
52 wpisy
Zaznaczenie w opcjach: "W tabelce ze składem portfela pokazuj symbol % przy wartościach procentowych" powoduje, że w tabeli "skład i struktura" z informacji podanych w nagłówku grupowania po tagu znika "udział".

To jest jakiś błąd czy trzeba sobie gdzieś to ustawić żeby ta informacja była dostępna?
 
2026-02-06 08:49
141 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Cześć,

znalazłem przyczynę tego problemu - powinno być już poprawnie.

Dzięki za zgłoszenie!

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-02-06 10:40
141 dni temu
jpyt
17 wpisów
Bardzo na plus zależność czcionki do waluty i %. Jedyny problem jest taki, że nie coś poszło nie do końca tak. Waluty są chyba wszędzie ok, natomiast % powiększony został w kolumnach, które same z siebie nie mają tych znaczków góra / dół. Natomiast te, które mają znaczki i mogą przyjąć barwę czarną (dla zera), zieloną i czerwoną są nadal nie powiększane - dotyczy to także przypadku 0% w kolorze czarnym.
 
2026-02-06 11:36
141 dni temu
myfund.pl
12870 wpisów
Masz rację. Już to poprawiłem.

Dzięki za zgłoszenie problemu!

Pozdrawiam,

Damian.
 
2026-02-06 14:01
141 dni temu
jpyt
17 wpisów
Damian, aktualne zmiany dla mnie (i pewni wielu innych) są mega na plus.
Więc zachęcony jadę z drugą turą próśb związanych z tabelami:

1. Kolumna "Wartość waloru [PLN]" (czyli w walucie portfela) - jest jedyną kolumną kwotową, która jest środkowana. Wszystkie inne zachowują się Excel-owo i wartości kwotowe dorównują do prawej.

2. Bardzo chętnie przyjąłbym opcję "Pokazuj symbol waluty dla kolumn w walucie tabeli", która dawałaby zł,$ itd. także w kolumnach pokazujących wartość w walucie wybranej u góry dla tabeli -"Śr. cena zakupu [PLN]", "Cena aktualna [PLN]" itd. Miejsce na ekranie mam a daje to UX excelowy gdzie pole walutowe po prostu zawsze ma swoją jednostkę.

3. Dla kolumn "W walucie waloru" fajnie byłoby mieć możliwość nie wyświetlania wartości (pusta komórka) jeśli dana waluta jest zgodna z walutą całej tabeli. Pozwoliłoby to bardzo szybko wzrokowo łapać i analizować te aktywa, które obciążone są kursem walutowym. Aktualnie na moje potrzeby mam włączone wszystkie kolumny "w walucie waloru" i dla ponad 70% pozycji są to dokładnie te same wartości co w analogicznych kolumnach zwykłych. Masa liczb i jednocześnie mam problem właśnie wyłowić te gdzie typowo zmianę/wartość mam obserwować w walucie zagranicznej.

4. Analogiczne wyświetlanie % i symbolu waluty we wszystkich innych tabelach serwisu - nie tylko w Składzie i strukturze

Na razie tyle, żeby Cię nie przestraszyć za bardzo i zwiększyć swoje potencjalne szanse na wprowadzenie tych udogodnień :)
Mam jeszcze dwa tematy, które byłby super, ale są już trochę cięższej kategorii niż tylko formatowanie html w tabeli.

Z góry dziękuję za "cokolwiek się uda"

 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl