New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 12:26:44)
  Super :)


A czy dałoby się, żeby oś Y się skalowała po odklikaniu (skreśleniu) wybranych spółek? T...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 12:15:00)
  Nie do końca rozumiem jak działają alerty dla strategii. Niby mogę ustawić alerty (Strategie/Lista s...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 12:08:59)
  Cześć, rozumiem, że to już tak działało tylko w locie (sam mi tak podpowiedziałeś - czyli nie musiał...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-25 11:29:44)
  Masz rację, ma to sens - dzięki!...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:22:02)
  Stopa zwrotu dla grupy portfeli (i w podsumowaniu portfeli w kokpicie) liczona jest tak, że najpierw...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 11:08:51)
  Dziękuje miałeś racje. Dopiero teraz zobaczyłem, że da się rozwinąć. A ostatnie pytanie podpowiesz c...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:58:05)
  Na zrzutach nie widzę, które opcje masz włączone w Kokpicie, ale domyślam się, że masz włączoną opcj...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:39:19)
  Dodam, że w skład i struktura mam już jednakową z telefonem. Jedynie ta w kokpit się rozjeżdża. Ale ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 10:35:08)
  To albo u mnie nie przeliczyło albo jest podobnie jak po pierwszej poprawce. Lekko zmniejszyła się r...

Cena zamknięcia jako domyślna w fiszce Kupno waloru (2026-06-25 07:45:28)
  Witaj,


Ad2 - Pokombinowałem i chyba udało mi się osiągnąć efekt o jaki Ci chodziło.

Sekwencja je...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-25 07:26:16)
  Jeszcze w jednym miejscu był błąd związany z tym samym.


Poprawiłem to.


Damian...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:02:50)
  Cześć,

W wykresie "Dywidendy w czasie", mamy teraz możliwość wyświetlenia takich 2 opcji:

Stosunek...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:20:02)
  O ikonie po prawej wiem, ale naturalnie zawsze dla człowieka akcją powrotu do początku jest klikanie...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:17:53)
  Witaj,


Zrobione.

Dodałem opcję <b>Sposób działania linku dla logo myfund.pl (w lewym górny...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 09:04:38)
  Witaj,


dla całego portfela (czyli w Kokpicie oraz w wierszu cały portfel w tabelce ze składem por...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 08:12:14)
  Witam, mam pytanie, czy dywidendy sa uwzglednianie w wynikach w kokpicie? Mam pewno rozbieznosci wzg...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 07:03:21)
  Witaj,


Link do Kokpitu jest z ikonki zaznaczonej na załączonym obrazku.


Zapiszę w rzeczach do ...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Walory giełd zagranicznych LSE, NYSE, NASDAQ

32 wpisy, 8 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2015-10-28 23:34
3893 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Dzień dobry,

Od dzisiaj w myfund.pl możecie do swoich portfeli dodawać walory z giełd zagranicznych.
Możliwość ta jest wciąż w fazie testów, co pociąga za sobą kilka ograniczeń (np. w stosunku do funkcjonalności dla walorów z GPW).

1. Możecie dodawać walory z trzech giełd:
- LSE (London Stock Exchange)
- NYSE (New York Stock Exchange)
- NASDAQ
2. W tej chwili dostępne są tylko akcje największych spółek z podstawowych indeksów:
- FTSE 100
- S&P 500
- NASDAQ 100
3. Nie ma notowań on-line.
4. Notowania z zamknięcia sesji są aktualizowane raz dziennie po zamknięciu sesji na poszczególnych parkietach.

Proszę o wszelkie uwagi dotyczące napotkanych przez Was problemów z walorami giełd zagranicznych.

Jeżeli chcielibyście dodać do portfela walory, których nie ma w wymienionych indeksach to proszę o informację na forum lub na maila. Dodam te akcje w najgorszym wypadku w ciągu kilku godzin.

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie dodać walory w walucie innej niż PLN to musicie również (wcześniej) dodać konto w tej samej walucie co waluta kupna waloru.


Pozdrawiam,
Damian
 
2015-10-29 07:23
3892 dni temu
Draakhan
13 wpisów
Super, dzięki wielkie za dodanie obsługi giełd zagranicznych!

Na szybko, przed wyjściem do pracy, dodałem sobie nowy portfel (nazwa: Londyn) i dodałem operację zakupu akcji.

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy, to aktualne wartości portfela, czy to w podsumowaniu, czy na kokpicie, są 100 razy większe niż w rzeczywistości. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że dodając operację zakupu operuje się w funtach, natomiast wiem, że wyceny walorów na LSE podawane są w pensach. Spojrzałbyś na to?

Dokładniej przetestuję giełdy zagraniczne w wolnej chwili :)
 
2015-10-29 09:40
3892 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Masz rację.

Muszę chwilę pomyśleć jak sobie z tym poradzić.
Najprostszym rozwiązaniem byłoby przerobienie wycen na GBP ale wówczas w tabelce utracone zostały by ułamki pensów. No chyba, żeby wówczas wyświetlać wycenę do 4 miejsc po przecinku tak jak dla walut.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-02-16 15:14
3782 dni temu
Tatq
10 wpisów
Witam serdecznie.

Spróbowałem stworzyć portfel dla akcji NYSE. Zacząłem od konta gotówkowego w USD na które dokonałem "wpłaty" w USD.
Mastępnie próbowałem dopisać zakup (NYSE:HOG) z połowy 2015 roku.
Niestety otrzymywałem komunikat, że waluta zakupu akcji nie jest zgodna z walutą konta gotówkowego (w kolejnych próbach zmieniałem konto gotówkowe USD PLN z podobnym skutkiem.
Czyżbym miał podawać wartość akcji na NYSE w PLN ? ;-0

Pozdrawiam...
 
2016-02-16 15:28
3782 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Witam,

Jeżeli do portfela dodajesz walory kupione w walucie to musisz je przypisać do konta inwestycyjnego w tej samej walucie.

Wejdź w Menu->Zarządzanie portfelami->Konta gotówkowe i inwestycyjne, kliknij na ikonkę ołówka (edycja) przy kocie w USD, zaznacz, że ma być ono również kontem inwestycyjnym.

Teraz w formularzu kupna waloru będziesz widział dodatkowe pole "Konto inwestycyjne". Wybierz konto w USD i wówczas będziesz mógł kupić walor w USD.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-02-17 16:22
3781 dni temu
Tatq
10 wpisów
Dziękuje za proste (łopatologiczne) wyjaśnienie :)
Jak na razie serwis robi niezłe wrażenie. Wypróbowałem już chyba wszystko co płatne i bezpłatne na rynku. Looking forward...

Pozdrawiam

K.
 
2016-02-17 23:50
3781 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Dziękuję za miłe słowa :)

Proszę polecać serwis znajomym :)
Czym więcej użytkowników tym "łatwiejszy" rozwój serwisu ;)

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-03-10 14:00
3759 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Niestety jeszcze raz ja :)

Mam problem odwrotny od tego powyżej - wyceny są 100 ray mniejsze od rzeczywistych. W przeliczenia na PLN cena jest np. 3.7401 zamiast 374.01 (oryginalna wycena w funtach).

Jeśli byłoby to trudne do rozwiązania to mogę to obejść wpisując 100 razy większą ilość akcji.

Pozdrawiam
 
2016-03-10 14:09
3759 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Ja to mogę oczywiście zmienić.

Tyle, że tu

https://finance.yahoo.com/q/hp?s=CRPS.L

Jest napisane, że wyceny są w GBp czyli w pensach.

Jesteś pewien, że te 65.9 to GBP (funty) a nie GBp (pensy)?

Damian
 
2016-03-10 14:27
3759 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Na pewno w funtach (GBP)

http://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/ETFs/company-summary/IE00B7J7TB45IEGBPETFS.html?lang=en

Na yahoo w danych historycznych też dają funty. W opisie i w cenach bid/ask jest błąd.
 
2016-03-10 14:39
3759 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Powinno być już ok.

Damian
 
2016-04-11 16:16
3727 dni temu
Tatq
10 wpisów
Czy mógłbym prosić o dodanie następujących walorów:
NYSE:GG (Goldcorp Inc.)
NASDAQ:MANH (Manhattan Associates Inc.)
NASDAQ:OMCL (Omnicell Inc.)
a może i:
NYSEARCA:HEWG (iShares Trust)?

Thank you from the mountains ;-)
 
2016-04-11 22:53
3727 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Witam,

Walory:
NYSE:GG (Goldcorp Inc.)
NASDAQ:MANH (Manhattan Associates Inc.)
NASDAQ:OMCL (Omnicell Inc.)
NYSEARCA:HEWG (iShares Trust)

Są już dostępne...

You welcome ;-)
 
2016-05-26 15:55
3682 dni temu
gregha
18 wpisów
Cześć!
Czy mógłbym prosić o dodanie następujących walorów:
NYSE: VIG (Vanguard Dividend Appreciation ETF)
NYSE: USO (United States Oil Fund LP)

Dziękuję i pozdrawiam
Grzesiek
 
2016-05-27 07:56
3681 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Cześć,

Dodane :)

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-06-01 12:34
3676 dni temu
cuckoo
79 wpisów
Proszę o dodanie:
iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF
https://finance.yahoo.com/q?s=EMIM.L
Notowania w GBX
 
2016-06-01 20:46
3676 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Witam,

Dodałem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-09-02 14:45
3583 dni temu
uki85
25 wpisów
Proszę o dodanie:

NYSE: NOK (Nokia)

Z góry dzięki
 
2016-09-02 20:10
3583 dni temu
myfund.pl
12852 wpisy
Dodane.

Pozdrawiam,
Damian
 
2016-09-03 05:00
3582 dni temu
Jozef99
216 wpisów
No dobra. Podepnę się do starej wypowiedzi (zakup w USD itd).
Założyłem konto USD (musiałem dać i "gotówkowe" i "inwestycyjne" (a szkoda, bo nie chciałem "wpłacać" tam żadnej gotówki, chciałem po prostu kupować rzeczy w USD i mieć wyliczenia w USD).
Raz, że to mi psuje 99% innych operacji (bo 99% moich operacji jest w PLN, a teraz przy każdym zakupie akcji muszę wybierać "gotówka" vs "usd" - dodatkowe pole jest). Ale i to pikuś (choć przydałaby się opcja "automatycznie ustaw 'gotówka'", żeby mniej klepania było).
Potem jeszcze musiałem jakoś "wrzucić" USD na te konto, i nie ma lekko - jedyną opcją był 'przychód nadzwyczajny' (?).
Ale potem próbowałem kupić Fidelity Global High Yield (USD, acc), no i klops. Raz że system nie zna żadnych wartości (trzeba odfajkować "sprawdź cenę"), to jeszcze od razu mi pokazał -22% w jeden dzień (prawdziwy zakup 31.08, 12.92USD/jednostka; po powrocie do portfela MyFund pokazuje -22% i cenę 51.coś).
Co źle robię? (teraz to już skasowałem te USD-konto bo mnie szlag trafił :)
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl