New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 13:22:06)
  Zrobiłem małą poprawkę w module, który zapisuje kolejność wykresów.


Powinno być teraz poprawianie...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-28 12:57:24)
  Przy okazji jeszcze jedna uwaga, chyba o charakterze ogólnym do strategii SR opartej o własny portfe...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 12:45:16)
  Coś zepsułem...

...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-28 08:37:32)
  Cześć,


rzeczywiście brakowało części wycen dla, jednego kierunku par walutowych.

Uzupełniłem te...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 21:32:16)
  Dodałem więcej par, ale nadal nie ma wykresu.


Przy okazji mam inny problem, mianowicie taki, że ...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-27 21:19:27)
  Tutaj w załączniku ten drugi kierunek (nie mogę załaczyć dwóch plików do jednej wiadomości)...

Brak danych kursu USDEUR? (2026-06-27 21:17:52)
  W portfelu walutowym w kokpicie/wykres walorów chciałbym jako benchmark do pary USDPLN podać parę US...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 21:07:55)
  Wygląda, że jest OK.


Tabelka się tworzy na walutach.


Jednak zniknął wykres :) Czy musi być j...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-27 16:59:42)
  Cześć,


Zrobiłem dwie poprawki w tym module.

Daj znać czy teraz będzie działało poprawnie dla wal...

Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupować te akcje? (2026-06-27 12:05:02)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Hossa zbrojeniowa na GPW: Czy wciąż warto kupo...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-27 11:37:43)
  Wykresy są pod tabelką - ale był niepotrzebny. Odstęp pod tabelką jest mogłaś nie zauważyć.

Jeżeli ...

Statystyki GPW/NC (2026-06-27 09:40:05)
  Może, pod spodem, wykresy liniowe historyczne? Oko łatwiej widzi trendy, niż suche excelowe liczby :...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

Forum Import z Finax - wtyczka Chrome: myfund.pl - exporter

45 wpisów, 16 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2025-04-08 16:25
446 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Cześć,

Jak pewne wielu z Was wie, niektóre instytucje finansowe (z tych najbardziej znanych to np. Finax, mBank SFI) nie udostępniają żadnej możliwości eksportu historii transakcji, lub to co jest w wyeksportowanym pliku nie pozwala na ich zaimportowanie w myfund.pl.

W takich przypadkach (o ile się dało) można było skopiować dane ze strony internetowej (np. tabelkę z historią operacji), wkleić dane do Excela, zapisać i zaimportować tak utworzonego plik w myfund.pl.

Żeby uprościć ten proces powstał pomysł stworzenia wtyczki do przeglądarki.

Powstała pierwsza wersja wtyczki, która "obsługuje" na razie tylko Finax, a sama wtyczka jest dostępna tylko dla przeglądarki Chrome.

Wtyczkę można pobrać tu:

https://chromewebstore.google.com/detail/myfundpl-exporter/mgcpapiodepbdpngcgmhfceekfibgnfb?hl=pl&authuser=0

Jeżeli okaże się, że to rozwiązanie będzie przez Was dobrze przyjęte będzie rozwijane (na pewno będę chciał w najbliższym czasie dodać obsługę SFI w mBanku).

Tu chciałbym podziękować Patrycji, to moja córka :), która stworzyła tą wtyczkę od podstaw! Brawa dla niej!

Proces jest bardzo prosty.

Po zainstalowaniu wtyczki trzeba:
1. Zalogować się w myfund.pl
2. Zalogować się w Finax.
3. W Finax przejść na podstronę z listą operacji (tam gdzie są wpłaty) "Transakcje->Operacje".
4. Teraz trzeba uruchomić wtyczkę i kliknąć "Pobierz dane".
5. Następnie trzeba kliknąć "Przejdź do myfund..." - na nowej zakładce otworzy się myfund.pl oraz narzędzie do importu.
6. W tym momencie upewnij się, że masz wybrany dobry portfel i ponownie uruchom wtyczkę i kliknij "Wklej pobrane transakcje".
7. Jak wszystko jest ok, to kliknij "Importuj".
8. To samo powtórz dla podstrony "Transakcje->Kupno/Sprzedaż" - tam gdzie są operacje kupna.

Poniżej link do filmiku, który pokazuje cały proces:

https://youtu.be/HkvAReDJtTw

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-04-08 17:02
446 dni temu
optykus
1 wpis
Super pomysł. Gratulacje. Czekam na możliwość imporu z DM mBanku.
 
2025-04-08 20:30
446 dni temu
mef
22 wpisy
Świetna sprawa! Wcześniej robiłem import przepływów gotówkowych (w EUR) teraz przez wtyczkę wpłata jest w PLN (co jak rozumiem sprawi, że różnica kursowa też będzie uwzględniana w statystykach portfela)
 
2025-04-08 21:24
446 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Import z wykorzystaniem tej wtyczki importuje:
- wpłaty w PLN
- przeniesienie z konta w PLN na konto w EUR
- koszty zarządzania w EUR
- operacje kupna walorów

Damian
 
2025-04-08 22:52
446 dni temu
blerwa27
1 wpis
Super sprawa i gratulacje dla corki czekam na mBank
 
2025-04-09 00:24
446 dni temu
gmail
1 wpis
WOW, córka podąża śladami ojca. Brawo Wy!
 
2025-04-09 08:59
445 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Zapomniałem dodać, że filmik tworzyła druga moja córka :-)
 
2025-04-12 14:49
442 dni temu
LandryTank
58 wpisów
Testuję wtyczke, ale chyba coś źle robie...

Gdy skopiuję dane z Finax (konto OIPE) i klikam przejdź do myfund aby wkleic to zawsze jestem automatycznie przenoszony do portfela, w ktorym mam podstawowe konto Finax i nie mogę tego wkleić do portfela OIPE - czyli właściwego dla tego importu.
 
2025-04-12 14:59
442 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Jak masz kilka portfeli Finax to po otworzeniu strony myfund.pl (algorytm otwiera ostatnio otwarty portfel z wybranym "Finax" w module importu) musisz wybrać odpowiedni portfel - przejście pomiędzy portfelami nie powoduje, że wtyczka "zapomni" dane.

Damian
 
2025-04-14 22:12
440 dni temu
rosstemp
26 wpisów
Również chyba robię coś nie tak:
W kroku Przejdź do myfund, aby dodać zapisane operacje. Wybieram właściwe konto i po kliknięciu Wklej pobrane dane, dostaje komunikat: Nie znaleziono pola do przesyłania pliku.


Teraz widzę bład nie wiem, czemu przeżuca mnie do:
Import transferów kryptowalut i fiat pomiędzy kontami



Załącznik:
 
2025-04-14 22:35
440 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Witaj,

Przenosi Cię dobrze do "Import transferów kryptowalut i fiat pomiędzy kontami" (dla importu tabelki z wpłatami).

Czy na tym koncie w Finax masz tylko EUR? Chodzi mi o to czy wpłaty robisz bezpośrednio w EUR?

Możliwe, że w tym jest problem - komunikat oznacza, że dane nie zostały poprawnie pobrane z Finax.

Testowałem to na koncie gdzie wpłaty są w PLN.

Jeżeli jest tak jak piszę to czy możesz na kontakt@myfund.pl podesłać zapisaną stronę z tą tabelką?

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-04-14 22:57
440 dni temu
rosstemp
26 wpisów
zgadza się, mam tylko Euro.
właśnie wysłałem xlsx z tabelką

Pozdrawiam
 
2025-04-15 07:46
439 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Dziękuję za plik!

Znalazłem przyczynę tego problemu - był tylko w starym UI.

Zrobiłem poprawkę.

Dziękuję za zgłoszenie i pozdrawiam,

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-04-15 19:42
439 dni temu
mef
22 wpisy
Cześć! Mam małą sugestię usprawnienia wtyczki.
Może dałoby się dodać konfigurację wtyczki tak, żeby ustawić domyślny portfel do importu operacji (np. oddzielny dla Finax, oddzielny dla mBank). W ten sposób wtyczka zawsze otwierałaby odpowiedni portfel.
 
2025-04-15 20:26
439 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Cześć,

To działa tak, że wybierany jest ten portfel, który ma w imporcie wybrany jako Bank/DM/Broker gdzie wygenerowałeś importowany plik Finax lub mBank SFI (w zależności od tego, z której instytucji importujesz dane).

Jeżeli masz kilka portfeli z wybranym np. Finax jako Bank/DM/Broker gdzie wygenerowałeś importowany plik to zostanie wybrany portfel ostatnio wybrany.

Jeżeli żaden portfel nie ma wybranego Bank/DM/Broker gdzie wygenerowałeś importowany plik np. Finax (nie było jeszcze importu z użyciem wtyczki) to zostanie otworzony ostatnio wybrany portfel i trzeba wówczas zmienić na odpowiedni.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-04-23 15:08
431 dni temu
FlyMan
1 wpis
Cześć, czy wie ktoś, albo mógłby podesłać jakieś info odnośnie importu z XTB?

Pozdrawiam,
Szymon
 
2025-04-23 15:11
431 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Cześć,

Wygeneruj plik z historią z XTB - zobacz załącznik.
Import z pliku:
1. Utworzyć portfel gotówkowy,
2. Dodać konto gotówkowe/inwestycyjne w PLN (np. nazwij je „XTB PLN”), - menu->Portfel->Konta (albo w EUR/USD jeżeli konto XTB jest w EUR/USD)
3. Zaimportować wpłaty/wypłaty z pliku z menu->Operacje ->Import operacji->Import przepływów gotówkowych
4. Zaimportować operacje z tego samego pliku z menu->Operacje ->Import operacji->Import transakcji

Pozdrawiam,
Damian

Załącznik:
 
2025-09-16 08:25
285 dni temu
SubKra14
7 wpisów
Hej

Pytanie z wątku Finaxowego - importuję wszystkie operacje gotówkowe (wpłaty/koszty) oraz transakcje zakupu/sprzedaży przez wtyczkę udostępnioną przez MyFund - saldo gotówkowe jest prawie idealne, różni się o 1 eurocent. Niepokoi mnie to co dzieje się na wartości portfela - pomimo dokładnie tej samej liczby jednostek ETFów w Finax co w MyFund ich wartość różni się bardzo - czy można to jakoś skorygować?
 
2025-09-16 08:31
285 dni temu
myfund.pl
12872 wpisy
Cześć,

Jeżeli zgadza się liczba jednostek poszczególnych ETFów to oznacza, że przeliczenie jest po innej cenie lub innym kursie (bo zakładam, że chodzi o wartość w PLN).

Podeślij mi na kontakt@myfund.pl zrzut ekranu z tego co widzisz w Finax to sprawdzę gdzie może być przyczyna.

Pozdrawiam,
Damian

 
2025-09-23 12:12
278 dni temu
tmarcel
2 wpisy
Dzień dobry,

Jeżeli w Finax jest kilka kont to jak to odzwierciedlić to w Portfelu i zaimportować te dane aby było widac w Portfelu osobno te konta w Finax .

Pozdrawiam
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl