New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Podatek od dywidend - nowe ustawienia

11 wpisów, 4 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2023-04-01 09:33
1183 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Do tej pory podatek od automatycznie dodanych dywidend był liczony na podstawie stopy podatku ustawionej dla konta inwestycyjnego.

Rozwiązanie to miało tylko tą zaletę, że było proste, ale niewystarczające z uwagi na to, że podatek od dywidendy może być inny nie tylko dla poszczególnych rynków (co jest oczywiste), ale różny dla różnych uczestników tego rynku (np. rezydenci mogą mieć inną stopę podatku niż nierezydenci), a nawet różny dla różnych walorów. Co więcej stopa podatku może się zmieniać w czasie.

Dlatego dodałem narzędzie, dzięki któremu każdy sam będzie mógł zdefiniować stopę podatku od dywidendy według swoich potrzeb.

Ustawienia definicji podatku od dywidendy są dostępne z menu->Zarządzanie portfelami->Ustawienia podatku od dywidendy

Jak to działa

Każda definicja stopy podatku ma określony "zakres" działania.
Zakresem może być:
* portfel - wówczas podana stopa będzie zastosowana do wszystkich walorów w wybranym portfelu,
* konto inwestycyjne - wówczas podana stopa będzie zastosowana do wszystkich walorów w wybranym portfelu i koncie inwestycyjnym,
* typ waloru - wówczas podana stopa będzie zastosowana do wszystkich walorów z wybranego typu w wybranym portfelu,
* walor - wówczas podana stopa będzie zastosowana do wybranego waloru w wybranym portfelu.

Każda definicja wymaga również podania daty od kiedy ma być stosowana stopa. Każda definicja działa od podanej daty aż do kolejnej definicji z tym samym zakresem lub do dnia bieżącego.

Jeżeli jest kilka definicji, które mogą być zastosowane wówczas jest określona następująca kolejność ich stosowania:
* Najwyższy priorytet ma definicja dla waloru.
* Kolejny priorytet ma definicja dla typu waloru.
* Kolejny priorytet ma definicja dla konta.
* Następny priorytet ma definicja dla portfela.
* Najniższy priorytet ma stopa domyślna (ustawiona w opcjach konta).

Czyli jeżeli np. dla portfela X od 2022-01-01 jest zdefiniowana stopa 15%, a dla waloru ABC w tym portfelu od 2023-01-01 jest określona stopa 12% to:
* do 2022-01-01 dla wszystkich walorów będzie stopa domyślna,
* od 2022-01-01 do 2023-01-01 dla wszystkich walorów będzie stopa 15%,
* od 2023-01-01 dla wszystkich walorów oprócz ABC będzie stopa 15% a dla waloru ABC będzie 12%.


Pozdrawiam,
Damian
 
2023-05-22 14:12
1131 dni temu
duoskater
9 wpisów
Super personalizacja! Dzięki
 
2023-05-22 15:17
1131 dni temu
Mariola
33 wpisy
Ok cofam pytanie :)
 
2023-11-02 07:46
968 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Dla "Zakresów":
* typ waloru
* walor

dodałem jeszcze poziom konta inwestycyjnego.
Domyślnie wszystkie definicje dla tych zakresów dodane wcześniej będą miały ustawione konto inwestycyjne "Wszystkie konta".

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-12-24 11:58
549 dni temu
TAKTYK
11 wpisów
A dlaczego ja tutaj nie mam nic do wyboru? Jakiś bug, czy robię coś źle?

Załącznik:
 
2024-12-24 12:23
549 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Witaj,

Z tego co widzę to jest portfel IKE.
Dla IKE nie musisz rozliczać podarku od dywidend zagranicznych.

Damian
 
2024-12-24 12:26
549 dni temu
TAKTYK
11 wpisów
To wiem. Ale co zrobić w przypadku, kiedy nie mam wypełnionego W8-BEN i płacę 30% dywidendy (u źródła, w USA), a myfund nalicza 15%?

Dywidendę wypłaconą mogę poprawić "z palca". Ale dla porządku chciałbym poprawić też dywidendy w drodze (dodane automatycznie przez system), a tego zrobić nie potrafię :(

Dziękuję za odpowiedź przy śledziku, przed śledzikiem, albo w pobliżu śledzika :)
 
2024-12-24 12:31
549 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Wejdź w menu->Zarządzanie->Ustawienia podatku od dywidend i odsetek
Tam możesz ustawić 30% stopę dywidendy.
Więcej o tej opcji przeczytasz tu: https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=2&topic=3380

 
2024-12-24 12:37
549 dni temu
TAKTYK
11 wpisów
No dobrze, właśnie jesteśmy w tym wątku i właśnie to czytam.

Ale najpierw system sobie policzył te dywidendy automatycznie, a ja potem dodałem wartość właściwej dywidendy u źródła, o tak jak na zrzucie. I rozumiem, że nie ma możliwości, żeby zmusić system żeby zrobił "recalculate" dla źle już policzonych dywidend, które widnieją w historii operacji?

Mam nadzieję, że rozumiesz. Podaję parametr, który ma działać od 2021-01-01, ale mam wszystkie dywidendy z tego roku już w tabeli i policzone źle :) Kolejne pewnie naliczy już dobrze (od dzisiaj, skoro dzisiaj dodałem parametr)...

Załącznik:
 
2024-12-24 12:44
549 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
System działa tak (przy automatycznym dodawaniu dywidend), że dodaje je lub zmienia automatycznie tylko wówczas gdy nie były modyfikowane przez użytkownika.
Jak je zmodyfikowałeś to system ich "nie ruszy".

Kolejne oczywiście doda zgodnie z ustawieniami.

Możesz to sprawdzić usuwając jedną dywidendę - powinna się dodać automatycznie z nową wartością podatku.

Jak usuniesz wszystkie to wszystkie zostaną dodane ponownie automatycznie.

Damian
 
2024-12-24 13:38
549 dni temu
TAKTYK
11 wpisów
Bardzo dziękuję. It works. System faktycznie po usunięciu dywidend automatycznie wrzuca je ponownie z poprawną kwotą podatku pobraną od zaktualizowanej stawki. Tylko teraz mam taki problem, że pomimo walor był kupiony za USD z konta USD to dywidendę automatycznie księguje mi na koncie PLN z przewalutowaniem... (tak, obydwa konta są "Inwestycyjne"). Ale to już poprawię sobie z palca :) Wrzucam info jako feedback z rynku, że na takie coś po prostu trafiłem.

EDIT: ogarnąłem, wiadomo było, że ja namieszałem :) Wszystko jest już super. Dziękuję raz jeszcze.
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl