New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Jak działa przenoszenie operacji

21 wpisów, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2026-02-10 18:56
136 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Cześć,

zastanawiam się nad podziałem portfela na dwa (osobny na "inwestycje" takie jak akcje, osobny na "oszczędności" takie jak obligacje skarbowe i konta oszczędnościowe).

W innym wątku pisałeś, że najlepiej zrobić przeniesienie operacji. Chciałbym zrozumieć jak to działa.

Np, jeśli mam operację kupna EDO z konta K1 za kwotę X1 w portfelu P1, i przeniosę ją do portfela P2, to co się stanie ze stanem konta K1?
 
2026-02-10 19:21
136 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Saldo konta powiększy się o wartość przeniesionej operacji kupna - zakładam, że portfel jest gotówkowy.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-02-10 19:32
136 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Tak, jest gotówkowy.

To takie przenoszenie, że historia oryginalnego portfela będzie nieprawdziwa.

Czy jest jakiś inny sposób żeby podzielić portfel?
 
2026-02-10 19:51
136 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Musisz też przenieść operację wpłat/wypłat.

Jak np. wpłaciłeś 1000 PLN i potem kupiłeś 10 obligacji EDO to musisz przenieść zarówno operację wpłaty jak i operację kupna.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-02-10 20:45
136 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Niestety to nie takie proste. Bo np. dana "wpłata" to może być efekt sprzedaży innych akcji/obligacji, albo przelewów między kontami, rozplątywanie tego byłoby niezwykle mozolne :(

W całej historii mam 434 operacje :)

To co bym potrzebował to pewnie "przenieś konto" i "przenieś walor"...

(O ile dozwolone są zakupy z kont z innych portfeli)
 
2026-02-10 22:21
136 dni temu
piotrkr
113 wpisy
A czy skopiowanie portfela a potem wyczyszczenie go miało by sens?

Wtedy mógłbym spróbować: skopiować istniejący portfel 2x i nowe portfele wyczyścić - gdyby efekt mi pasował, usunąłbym oryginalny portfel.
 
2026-02-10 22:33
136 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Nie można dodawać operacji kupna w portfelu A za gotówkę z portfela B.

Możesz oczywiście zrobić tak jak to opisałeś w ostatnim poście, ale wydaje mi się, że jeżeli operacje na akcjach i obligacjach robiłeś z tego samego konta gotówkowego to usunięcie operacji może się nie powieść z tego samego powodu do przy kopiowaniu/przenoszeniu operacji.

Ale (przynajmniej w rzeczywistości) masz niezależne konta dla obligacji skarbowych i akcji więc w myfund.pl też powinieneś mieć oddzielne konta.

Pozdrawiam,
Damian

 
2026-02-12 21:04
134 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Mam jeszcze takie pytanie: czy przenoszenie działa na "źródło" czy na "cel" operacji? A może na oba?

Dla zakupu akcji to chyba nie ma znaczenia - jest tylko "zakup z konta X".

Ale dla przelewu?

Bo przelewy są zdaje się zawsze(?) reprezentowane przez oddzielny "przelew wychodzący" i "przelew przychodzący".

Czyli mam operacje:
* przelew wychodzący KontoX -> KontoY
* przelew przychodzący KontoX -> KontoY

Jeśli chciałbym przenieść KontoY do innego portfela przy użyciu "Przenieś zaznaczone", to czy powinienem zaznaczyć obie operacje? No ale przypuszczam, że wtedy w tym innym portfelu zostaną stworzone oba konta X i Y?

To by znaczyło, że "Przenoszenie operacji" średnio nadaje się do celów przenoszenia konta do innego portfela, przynajmniej dla operacji przelewów :(

A jakbym chciał przenieść KontoX (czyli źródłowe), to chyba nawet ręcznie nie da się wyedytować takiej operacji - bo przy edycji mogę zmieniać portfel tylko dla "celu" operacji, nie dla źródła.

 
2026-02-12 21:13
134 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Jeżeli masz w jednym portfelu (A) przelew z konta X->Y to nie da się skopiować tylko jednej strony takiego przelewu.

Ja bym zrobił tak:
1. W docelowym portfelu (B) utworzyłbym konto o nazwie konta KontoY - czyli identyczne co w aktualnym portfelu. Ustaw opcję "Debetowe".
2. Skopiowałbym operacje z portfela A->B (bez przelewów).
3. Zmodyfikował przelewy w portfelu A ta, żeby były do portfela B.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-02-12 22:48
134 dni temu
piotrkr
113 wpisy
OK, dzięki, przemyślę to i może spróbuję.

Chociaż wciąż zastanawiam się, czy warto (biorąc pod uwagę ilość pracy + możliwe problemy)...
 
2026-02-13 09:58
134 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Przenoszę zgodnie z opisem.

Przeniosłem część, ale zauważyłem, że po edycji przelewów gotówkowych, w historii starego portfela ("Oszczędności") niektóre przelewy nie mają teraz konta docelowego: "Gotówka (IBKR PLN->) "

Przypuszczam, że to powinno być "IBKR PLN->IBKR EUR" (pewności nie mam, nie sprawdzałem w backupach)

Co jest dziwne, bo to co zmieniałem, to:
* skopiowanie operacji kupna, wpłat/wypłat gotówkowych z "IBKR USD" i "IBKR EUR" z konta "Oszczędności" do nowego "Inwestycje" i potem ich usunięcie
* edycja operacji przelewów "mbank EUR -> IBKR EUR" i "velo EUR -> IBKR EUR" żeby cel to było to nowe konto w nowym portfelu

W ogóle nie ruszałem przelewów z "IKBR PLN" ...

Mam w razie czego export portfela i export historii zanim zacząłem przenosić, więc po południu postaram się dojść na pewno co to za operacje były.

Ale zastanawiam się dlaczego tak się stało? I jak temu zapobiec dla kolejnych modyfikacji?

 
2026-02-13 10:14
134 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Z tego co widzę, to przelewy też skopiowałeś (zobacz punt 2 bez przelewów).
Bo w portfelu "Inwestycje" widzę identyczny przelew.

Jeżeli on w portfelu "Inwestycje" powinien pozostać to w portfelu "Oszczędności" w ogóle nie powinno go być.

I teraz pytanie - czy przenosiłeś te przelewy jeżeli tak to możliwe, że po przeniesieniu z portfela "Oszczędności" został usunięty tylko jeden wpis dla przelewu wychodzącego, a dla przychodzącego pozostał - co było by błędem.

Damian

 
2026-02-13 11:39
133 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Hmm teraz już nie mam pewności. Im dłużej o tym myślę, to chyba mogłem je przenieść/skopiować.

No bo dla takich operacji, gdzie źródło i cel są w "nowym" portfelu, to nie mogę wyedytować takiej operacji, bo wtedy mogę zmienić tylko cel, ale nie źródło.

Więc mogłem je przenieść, lub skopiować+usunąć (po przeniesieniu/edycji pozostałych operacji).

Postaram się zwrócić na to uwagę przy kolejnych przenosinach (jeszcze mi trochę zostało).
 
2026-02-13 20:23
133 dni temu
piotrkr
113 wpisy
OK, poprzenosiłem co mogłem, wyszło całkiem dobrze.

Ale zostało mi jedno konto, które było kontem "do wszystkiego":
* kupowałem/sprzedawałem z niego akcje i fundusze
* kupowałem/sprzedawałem obligacje
* zakładałem lokaty
* trafiały na niego dywidendy i odsetki
* wpłacałem, wypłacałem, przelewałem

W przeciwieństwie do kont które dotąd przenosiłem, to konto nie zostanie "w całości" przeniesione.
Chcę przenieść tylko rzeczy związane z akcjami i funduszami.

Jak to zrobić, na co uważać?
Mogę przenieść operacje kupna, sprzedaży, dywidendy.
Ale jak dobrze wyrównać stany kont w starym i nowym portfelu?

Pewnie nie da się idealnie zachować stanu historii, więc gotowy jestem na kompromisy...
Ale fajnie byłoby przynajmniej zachować sumaryczny stan wszystkich portfeli w historii...
 
2026-02-13 20:30
133 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Teraz nawet nie wiem czy będę mógł przenieść te operacje sprzedaży i dywidendy, bo jak przeniosę, to na koncie starym może powstać ujemne saldo dla kolejnych operacji :/
 
2026-02-13 20:55
133 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zrób ta, że najpierw ustaw opcję "Debetowe" dla tych kont (szczególnie chodzi o to docelowe).
Przenieś operacje kupna/sprzedaży - operacje się przeniosą ale saldo będzie ujemne.
Potem zrób przelewy z konta źródłowego na docelowe tak, żeby salda się zgadzały.

Damian
 
2026-02-14 08:37
133 dni temu
piotrkr
113 wpisy
I w drugą stronę. Salda mogą być ujemne na obu.

 
2026-02-14 08:47
133 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Teoretycznie tak.
 
2026-02-14 12:03
132 dni temu
piotrkr
113 wpisy
Pytanie o automatycznie dodane operacje dywidendy.

Przeniosłem operacje kupna akcji PEKAO (PEO) razem z operacjami "Dywidenda" (które były automatycznie dodane). Miałem ODZNACZONĄ opcję "Ukryj automatycznie dodane operacje dywidendy/odsetki w drodze" - nie przenosiłem operacji "Dywidenda w drodze" ani "Wypłata dywidendy w drodze".

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem - czy raczej powinienem przenieść również te operacje "w drodze"? A może nie powinienem przenosić operacji "Dywidenda"?

Teraz w historii docelowego konta, jeśli odznaczę "Ukryj automatycznie dodane operacje dywidendy/odsetki w drodze", to widzę operacje "dywidenda w drodze" i "wypłata dywidendy w drodze". Na koncie źródłowym nie widzę żadnych operacji dywidendowych dla PEKAO.

Wygląda to w porządku, ale wolę się upewnić.
 
2026-02-14 12:19
132 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Operacje dodawane automatycznie w portfelu A zostaną też dodane automatycznie w portfelu B.
Nawet jakbyś nie przeniósł operacji obligacji to one i tak by się dodały.

Ale lepiej je przenosić, bo jak np. jakąś dywidendę byś zmodyfikował (bo np. zaktualizowałeś kurs po jakim przeliczona została dywidenda z waluty na PLN) to w nowym portfelu ponownie musiałbyś ją zmodyfikować jakbyś jej nie przeniósł.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl