New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 22:16:31)
  Nadal u mnie jest rozbieżność, ale trochę mniejsza. Chyba, że jeszcze teraz z tym horyzontem, ale zm...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 21:43:13)
  Witaj,


znalazłem przyczyny tego problemu, zrobiłem poprawkę.

Błąd wynikał z nie uwzględnienia po...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-24 16:51:50)
  Podsyłam o co dokładnie chodzi. W załączniku na górze widok kokpitu z PC, a poniżej fotka z telefonu...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 13:56:43)
  Nie dla każdego Kokpit to początek :)


Możliwość wyboru jest ok...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:16:00)
  Cześć,


Dodam taką opcję. Ponieważ wartość wkładu własnego w czasie się zmienia to zrobię to jako ...

Nowa opcja w wykresie _Dywidendy w czasie_ (2026-06-24 13:02:50)
  Cześć,

W wykresie "Dywidendy w czasie", mamy teraz możliwość wyświetlenia takich 2 opcji:

Stosunek...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:20:02)
  O ikonie po prawej wiem, ale naturalnie zawsze dla człowieka akcją powrotu do początku jest klikanie...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 11:17:53)
  Witaj,


Zrobione.

Dodałem opcję <b>Sposób działania linku dla logo myfund.pl (w lewym górny...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 09:04:38)
  Witaj,


dla całego portfela (czyli w Kokpicie oraz w wierszu cały portfel w tabelce ze składem por...

Dywidenta a wynik pokazywany w kokpicie (2026-06-24 08:12:14)
  Witam, mam pytanie, czy dywidendy sa uwzglednianie w wynikach w kokpicie? Mam pewno rozbieznosci wzg...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-24 07:03:21)
  Witaj,


Link do Kokpitu jest z ikonki zaznaczonej na załączonym obrazku.


Zapiszę w rzeczach do ...

Ustawienia menu - klik w logo (2026-06-23 23:37:45)
  Prosiłbym o opcję w "Konto > Ustawienia menu" pozwalającą na zmianę linka pod logo myfund (lewy górn...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-23 21:37:02)
  Ad2. Zrobione.


Pozdrawiam,

Damian...

Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i nowych ceł [Analiza] (2026-06-23 20:44:19)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Cognor Holding: w oczekiwaniu na efekty SAFE i ...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:40:15)
  Witaj,


O którą grupę chodzi i czy o stopę zwrotu pokazywaną w Kokpicie czy w tabelce ze składem p...

PPK Generali (2026-06-23 17:35:03)
  Cześć,


Import PPK robisz z <b>menu->Operacje->Import operacji->Import operacji PPK...

Różnica stopa zwrotu (2026-06-23 17:05:01)
  Przepraszam jak to pytanie już padło i nie znalazłem odpowiedzi. Ale z czego wynika różnica stopy zw...

PPK Generali (2026-06-23 16:13:13)
  Hej, gdy używam tego pliku z forum to przy imporcie funduszu "Generali (dawniej Union Investmen...

Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANGOS (2026-06-23 12:05:25)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Przewodnik po nadchodzących ETF na spółki MANG...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:28:55)
  W tym roku rusza projekt stworzenia całkiem nowych aplikacji mobilnych - na pewno ten temat będzie z...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:21:52)
  Chodzi mi o aplikację na telefon. Na stronie internetowej wszystko jest czytelne.

Postaram się wrz...

Czytelność aplikacji (2026-06-23 09:15:50)
  Dzień dobry,


Napisz proszę, o którym dokładnie miejscu w serwisie piszesz - dodam separator tysię...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

PPK (2026-06-19 09:52:39)
  Sprawdziłem to przed chwilą i ten problem u mnie nie wystąpił.

Może wcześniej inaczej zaimportowałe...

Forum Import z IBKR

25 wpisów, 6 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2025-05-11 20:54
409 dni temu
xpio...a.pl
2 wpisy
Jestem tu nowy, nie za bardzo ogarniam. Obejrzałem kilka filmów instruktarzowych na YT i szukałem tez na forum.
Nie potrafię poradzić sobie z importem z IBKR.

Założyłem PORTFEL IBKR, a w nim konta gotówkowe dla PLN, USD i EURO oraz dwa konta inwestycyjne (jedno na ETFy kupowane w USD, a drugie na ETFy kupowane w Euro).

Moje operacje wyglądają tak, że wpłacam PLNy na IBKR, potem zamieniam je tam na USD albo EURO i kupuje odpowiednie ETFy. Na kontach walutowych zawsze mam jakąś kwotę wolna która tam leżakuje jako rezerwa.

Próbowałem importu (dwa pliki w formacie html: Activity Statement i Trade confirmation report, ale pokazuje mi, że jest jakiś minus na koncie euro i powinienem zrobić konto bezgotówkowe.
Wydaje mi się, że jak zrobie konto bezgotówkowe to nie będzie widać jakie mam środki na kontach USD i EURO.

Może ktoś coś podpowie co zrobiłem źle? Z góry dzięki


Załącznik:
 
2025-05-11 21:03
409 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Witaj,

Żeby zrobić import z IBKR najlepiej wygenerować dwa pliki (w formacie html).
1. Activity statement
2. Trade confirmation report

Przed importem musisz dodać konta w walutach w których kupowane są walory – zrobisz to z menu->Portfel->Konta. Dodając konto zaznacz, że ma być gotówkowe i inwestycyjne.

Potem wejdź w menu->Operacje->Import operacji->Import przepływów gotówkowych
Wybierz konto w PLN. Wybierz plik „Activity statement”, kliknij „Pobierz z pliku” a potem „Importuj”.
Wybierz konto w USD. Wybierz plik „Activity statement”, kliknij „Pobierz z pliku” a potem „Importuj”.
I powtórz import dla wszystkich kont gotówkowych (dla wszystkich walut).

Teraz wejdź w menu->Operacje->Import operacji->Import operacji
Wybierz plik „Trade confirmation report” kliknij „Pobierz z pliku” a potem „Importuj”.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-05-11 21:35
409 dni temu
xpio...a.pl
2 wpisy
Dzięki za szybką pomoc.
Zrobiłem krok po kroku jeszcze raz i zadziałało :)

Chyba robiąc to poprzednio załadowałem plik dla konta EURO, ale nie nacisnąłem IMPORT
i dlatego zrobił się minus na koncie. ehhhh
 
2025-09-25 15:18
272 dni temu
grestri
11 wpisów
Mam problem związany również z IBKR. Zaimportowałem operacje gotówkowe, ale próbuje teraz zaimportować operacje. Widzę tam 3 opcje: Interactive Brokers / Lynx (csv, html i html dla dywidend) ale żadna z tych opcji niestety nie akceptuje Trade confirmation report.
 
2025-09-25 15:37
272 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
A możesz mi podesłać ten plik "Trade confirmation report" w formacie html na kontakt@myfund.pl?

Sprawdzę co może być nie tak.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-10-14 10:50
253 dni temu
Pound3304
25 wpisów
Podepnę się z małym ale dokuczliwym problemem:
Wszystkie transakcje na wyciągach IBKR używają czasu amerykańskiego [1]
Robi to problemy przy próbie weryfikacji kursu no i w historii transakcji mam przesunięcie o 6 godzin

[1] https://www.interactivebrokers.ie/lib/cstools/faq/#/content/35805725

 
2025-10-14 11:07
253 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Witaj,

Nie powinno być problemu z weryfikacją ceny bo weryfikacja jest po dacie, a przesunięcie o 6 godzin nie powinno spowodować zmiany daty (chyba, że operacje są poza godzinami sesji giełdowej).

Możesz mi na kontakt@myfund.pl podesłać plik z tym problem i napisać, dla której operacji jest problem?

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-10-16 11:57
251 dni temu
Pound3304
25 wpisów
Pozwolę sobie zostawić na boku na razie ten temat przesunięcia 6 godzin, bo wykonałem czynności wg Twojej Damian instrukcji z pierwszej odpowiedzi w tym wątku, i (prawie) wszystko zadziałało jak należy.

"Prawie": bo z jednym wyjątkiem:
ETF:
EUNA ISHARES GLB AGG EUR-H ACC IBIS2
został zaimportowany jako EUNA.F, a powinien być to (jak sądzę) EUNE.DE
 
2025-10-16 12:14
251 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Nie ma większego znaczenia.
W Niemczech jest kilka giełd i czasami są w bazie dwa albo i więcej walorów dla tego samego ETF'a - tak jest dla EUNA.F i EUNA.DE

Wycena jest jaka sama i w tej samej walucie więc nie będzie problemu jak będzie EUNA.F

Damian
 
2025-10-16 16:00
251 dni temu
Pound3304
25 wpisów
ok, widzę że są drobne różnice w tym jak myfund pokazuje ten etf w zależności od giełdy, no ale faktycznie tragedii nie ma
(tylko trochę konsternacji, bo mam ten sam etf kupiony na innym koncie i tam jest EUNA.DE, a tu EUNA.F; opisy etfów się nieco różnią, i jest jakieś opóźnienie w danych o wycenie --- widać to na załączonym screenshot'cie)

Załącznik:
 
2025-10-16 16:13
251 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Zrobiłem tak, żeby przy imporcie z pliku z IBKR walor z sufiksem .F miał mniejszy priorytet niż walor z sufiksem .DE

W Twoim portfelu też podmieniłem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-10-17 09:45
251 dni temu
Pound3304
25 wpisów
Dziękuję!
 
2025-12-31 17:16
175 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Chciałem przetestować import z IBKR, ale w menu nie widzę pozycji Operacje->Import operacji->Import operacji pomimo, że włączam to w ustawieniach

Chyba, że chodzi o Operacje->Import operacji. Jak klikam menu na drugim poziomie to otwiera się taki ekran.

Edit: wygląda na to, że zadziałało. Może coś jest nie tak z konfiguracją menu.

A dlaczego muszę importować też Import przepływów gotówkowych? W tym przypadku importowałem sprzedaż Covered calla i wszystko wygląda ok pomimo importu tylko importu operacji.

Załącznik:
 
2025-12-31 17:37
175 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Jeżeli konfigurujesz portfel od początku i masz portfel "gotówkowy" to musisz też zaimportować wpłaty/wypłaty i inne operacje gotówkowe.
Jak dodajesz tylko sprzedaż to nie musisz importować przepływów gotówkowych.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-01-02 15:33
173 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Wysłałem na kontakt activity statement, który się nie importuje.
 
2026-01-02 15:47
173 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Mail nie doszedł.
Możesz podesłać jeszcze raz kontakt@myfund.pl

Damian
 
2026-01-02 16:13
173 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Wysłałem jeszcze raz. Pierwszy był o 7:58
 
2026-01-02 17:15
173 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
A to o 7:58 - to ja już zapomniałem, że to poprawiłem ;-)
Wysłałem odpowiedź o 8:33

Damian
 
2026-01-02 20:38
173 dni temu
PeriMCS
230 wpisów
Wpadło do spamu.

A czy "wgrane na PROD"? Bo nadal dostaję

"W pliku, który wybrałeś nie znalazłem żadnych danych do importu. Sprawdź czy wybrałeś prawidłowy plik i bank.
Jeżeli importowany plik jest w formacie xls/xlsx to spróbuj otworzyć go w Excel'u i zapisać pod inną nazwą."

dla tego pliku co wysłałem.
 
2026-01-02 23:29
173 dni temu
myfund.pl
12848 wpisów
Tak, jest na produkcji.

Mi wczytuje ten plik - jest 7 operacji na opcjach.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl