News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32) Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ... Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25) Cześć, dałem narzędzia, o które prosiłeś. Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi... PPK (2026-06-24 09:24:18) Dzień dobry, Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks... PPK (2026-06-24 09:20:23) Dzień dobry, Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża... PPK (2026-06-19 09:55:17) Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK. Dzięki za odp!... | ||
2 wpisy, 2 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2024-06-19 23:03 4 wpisy 737 dni temu | Cześć :) Zacząłem inwestować na XTB w lutym 2021 roku na giełdzie amerykańskiej. W tamtym czasie XTB nie oferowało jeszcze możliwości złożenia wniosku W-8 BEN, dlatego od dywidend było pobierane 30% podatku. Z początkiem lutego 2022 złożyłem wniosek i faktycznie XTB zaczęło pobierać 15% podatku od źródła. Czy jest możliwość zmiany % podatku w danym portfelu, ale od określonej daty? W tym momencie efekt mam taki, że czy ustawię domyślny podatek jako 19% czy 15%, kwota wolnej gotówki w portfelu na myfund nigdy nie zgadza się z kwotą którą faktycznie posiadam u brokera. Drugie pytanie - który sposób jest bardziej "prawidłowy"? Póki co założenie mam takie, że ustawiłem sobie domyślny podatek jako 15%, a 4% które dopłacam składając PIT traktuję jako wypłatę z innego portfela, gotówkowego. Natomiast koniec końców żaden sposób nie wydaje mi się prawidłowy, ponieważ: a) Gdybym się zdecydował na 15%, to stopa zwrotu nie będzie oddawała stanu faktycznego, ponieważ powinienem liczyć te dodatkowe 4% b) Jeżeli policzę 19%, to stan gotówki nie będzie się zgadzał (na myfund będzie mniejszy od rzeczywistego na XTB) i może wystąpić sytuacja, gdy kupię jakiś walor na XTB, natomiast myfund zwróci mi błąd, że brakuje mi gotówki, ponieważ myfund "myśli", że mam te 4% gotówki z dywidend mniej. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź | |
| 2024-06-20 07:11 12867 wpisów 737 dni temu | Cześć, Ad. Pytanie 1. Musisz to skonfigurować z menu->Zarządzanie portfelami->Ustawienia podatku od dywidendy i odsetek Zobacz ten wątek na forum: https://myfund.pl/index.php?raport=forum&forum=2&topic=3380 Ad. Pytanie 2. Ustawienia podatku powinieneś zrobić tak jak w rzeczywistości - czyli jak zostało pobrane u źródła 15% to zostawiasz 15%. Rozliczenie podatku od dywidend zagranicznych jest w zeznaniu PIT38 i po zapłacie podatku powinieneś go dodać do myfund.pl z menu->Operacje->Operacje gotówkowe->Podatek Wówczas w zysku i stopie zwrotu z portfela zostanie uwzględnione te 4% dopłaconego podatku. Pozdrawiam, Damian | |