News in myfund.pl ![]() Information about new features of myfund.pl. No new posts. Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32) Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ... Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25) Cześć, dałem narzędzia, o które prosiłeś. Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi... PPK (2026-06-24 09:24:18) Dzień dobry, Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks... PPK (2026-06-24 09:20:23) Dzień dobry, Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża... PPK (2026-06-19 09:55:17) Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK. Dzięki za odp!... | ||
9 wpisów, 3 uczestników | Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku |
| 2021-11-08 20:37 11 wpisów 1691 dni temu | Cześć, w jaki sposób najlepiej zdefiniować walor jakim jest lokata krypto, która ma w bardzo nieznacznym stopniu lecz jednak zmienne APY? Tu na przykładzie: https://app.anchorprotocol.com/earn na które to można wrzucić tokeny UST i mamy z tego 19.5% rocznie. Nie mam problemu z tym aby np. raz na jakiś czas ręcznie dodawać zysk tylko pytanie jak to robić optymalnie. Mógłbym po prostu kupować za 0PLN te odsetki - natomiast obawiam się, że na wykresach nie będą one uwzględnione jako "zysk" tylko jako wkład. Any ideas? PS. Dodam tylko, że tego typu lokat jest sporo i z przeróżną zmiennością - więc fajnie byłoby gdyby rozwiązanie było uniwesrsalne dla tego typu waloru :) Z góry dzięki | |
| 2021-11-08 22:17 12867 wpisów 1691 dni temu | Cześć, 1. Możesz dodać lokatę w kryptowalucie. Przy zamykaniu takiej lokaty lub przy dodawaniu odsetek możesz dodać je tak jak dla zwykłej lokaty. 2. Możesz też dodawać jako kupno za "0". Wówczas aktualna wartość będzie w całości zyskiem. Pozdrawiam, Damian | |
| 2021-11-09 06:59 11 wpisów 1691 dni temu | Super, wszystko jasne. Dzięki bardzo :) | |
| 2021-11-10 17:47 73 wpisy 1689 dni temu | Podpinam się pod pytanie. Lokaty krypto to trochę mylna nazwa, gdyż odsetki są naliczane na bieżąco, można w każdej chwili wyjść z inwestycji a każde kolejne odsetki są wyliczane od bieżącego kapitału (nawet co sekundę - zależy od protokołu) Czy byłaby możliwość dodania do mf kont oszczędnościowych dla kryptowalut bez z góry zdefiniowanego oprocentowania, tylko z możliwością dopisywania ręcznie odsetek? (co dowolny okres czasu, yield byłby wyliczane automatycznie od momentu zakupu waloru z uwzględnieniem poprzednio dopisanych odsetek i zmiany ceny waloru). Albo możliwość doliczenia odsetek/zysku nadzwyczajnego do posiadanych walorów (a nie kont gotówkowych) - wtedy można by dodać zysk nadzwyczajny dla dowolnej krypto i doliczyłby do yieldu. Byłoby to najwygodniejsze, tymbardziej że własciwie każda kryptowaluta (nie tylko stablecoiny) może generować odsetki w różnych miejscach. Kolega dał przykład anchora gdzie oprocentowanie jest w miarę stabilne, ale na wielu innych protokołach to oprocentowanie jest mocno zmienne bo zależy od aktualnego stosunku pożyczkodawców do pożyczkobiorców, potrafi się zmieniać o kilka procent w skali tygodnia. PS. a tak na marginesie to ostatnio nie aktualizuje się kurs UST w mf | |
| 2021-11-10 21:18 12867 wpisów 1689 dni temu | Cześć, Wdrożyłem możliwość dodawania kont oszczędnościowych w kryptowalucie. Do takiego konta można w każdej chwili dodać odsetki. Jeżeli kryptowaluty masz jako walory możesz zasymulować dodanie odsetek poprzez kupno kryptowaluty za "0" lub dodanie "dywidendy". Ale wydaje mi się, że konto oszczędnościowe jest lepszym rozwiązaniem. Co do UST - dodałem brakujące wyceny. Pozdrawiam, Damian | |
| 2021-11-11 16:12 73 wpisy 1688 dni temu | Konto oszczędnościowe działa, ale jednak to nie to co chciałem uzyskać :P jest klasyfikowane do kategorii konta oszczędnościowe, w przypadku lokat krypto jednak ryzyko jest zdeczka inne, ja osobiście tworze własny typ waloru "Waluty-Krypto-USD" czego nie da się zrobić z kontem oszczędnościowym. Dodanie dywidendy - z tego co widzę nie da się dla UST (nie ma możliwości wyboru), a poza tym będzie to trochę skomplikowane. Na razie najlepsza opcja to kupno za 0, ale ma dwie wady: - obniża średnią cenę zakupu - psuje wykres gdzie widać kropki zakupowe na 0 Czy dałoby się dodać zwykłą opcję dla walorow krypto "dodaj odsetki" tak aby średnia cena zakupu się nie zmieniała, odsetki były uwzględniane w zysku oraz stopach zwrotu, a na wykresie żeby było widać zdarzenie dodania odsetek w prawidłowym miejscu na wykresie? byłoby cudnie | |
| 2021-11-11 17:32 12867 wpisów 1688 dni temu | Wydaje mi się, że najlepszą opcją "na teraz" jest jednak kupno za "0". Na wykresach już te operacje powinny być widoczne. Co do uśredniania to w sumie wydaje mi się, że to jest poprawne. Bo jak np. kupiłeś 100 jednostek jakieś kryptowaluty za 100 PLN i później dostałeś "odsetki" w wysokości 1 (czyli masz teraz 101 jednostek) to średnia cena jednej jednostki spada. Co do Twojej propozycji to jedyna różnica w stosunku do tego co jest teraz to niewyliczanie tych "odsetek" do średniej ceny zakupu. Damian | |
| 2021-11-12 20:07 73 wpisy 1687 dni temu | Dziękuje za wskazówki, faktycznie zakup za 0 jest dobrym rozwiązaniem, ale jako że nie chciałbym uśredniać tej ceny zakupu (pytanie bonusowe - czy dywidenda dla akcji obniża średnią cenę zakupu tych akcji w mf?) to dodaje dywidendę dla danego konta, a następnie za tą kwotę dokupuję danego stablecoina (po aktualnym kursie USD) - w ten sposób mam uwzględniony zysk w całym portfelu, niestety nie mam go w walorze ale już trudno | |
| 2021-11-12 21:02 12867 wpisów 1687 dni temu | Przy opcji "dywidenda" możesz zawsze włączyć opcję "Uwzględnij dywidendy, odsetki od obligacji w stopie zwrotu i zysku waloru" Damian | |