New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:39:02)
  Już jest, dzięki!...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:26:51)
  Cześć,


Mi się udało go dodać.


Spróbuj teraz dodać operację kupna.


Pozdrawiam,

Damian...

Nie można skorzystać z opcji NVDA270617P00230000 (2026-06-26 16:03:51)
  Cześć, próbowałem dodać instrument NVDA270617P00230000 do myfund, jednak dostałem informację, że już...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 14:41:58)
  Zrobione.

Damian...

Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Strategia siły relatywnej dla walut (2026-06-26 12:18:02)
  Ciągnąc wątek SR dla walut to system nie zwraca w ogóle informacji o SR walut znajdujących się w por...

Formatka dodawania waloru - informacja o tym że jest już w bazie (2026-06-26 12:02:32)
  Zdarza się, że próbuję dodać jakiś walor, ale podczas próby dodania okazuje się, że jest on już w ba...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 10:26:44)
  Wielkie Dzięki....

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-26 08:19:18)
  „Nie miała miejsca w poprzednim rankingu” znaczy: dla daty sprzed ok. miesiąca spółka nie weszła do ...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-26 08:00:15)
  Zapiszę w rzeczach do zrobienia ale na razie z niskim priorytetem.


Damian

...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 07:25:07)
  Witaj,


to narzędzie dostępne jest z <b>menu->Portfel->Wykresy w czasie</b>, ale...

Wkład vs Wartość - Wykres (2026-06-26 06:40:52)
  Czy taki wykres jest dostępny? Jeśli jest dostępny, co może być powodem że nią mam tej opcji?...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-26 03:59:06)
  Dzięki !...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:59:51)
  Cześć,


Poprawiłem te zerowe wyceny dla tego waloru.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdra...

Invesco Physical Gold ETC (SGLP.L) - Prośba o poprawę kursów (2026-06-25 22:29:30)
  Cześć,

zerkniecie na SGLP.L ? Pod koniec kwietnia i środek maja są jakieś dziury w kursach. Z góry...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:47:36)
  Cześć,


Ja bym to zrobił tak:

1. Dodaj sprzedaż jednostek z datą i ceną, którą znasz (możesz dla ...

Wypłata z PPK na wkład własny (2026-06-25 21:32:04)
  Cześć Damian,


Mam pytania odnośnie wypłaty z PPK na wpłat własny:

1. Zostały umożone wszystkie j...

Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało jeszcze paliwo do wzrostu wycen? [Analiza] (2026-06-25 20:44:22)
  Cześć,



Na sii.org.pl pojawiła się analiza Banki po złotych latach. Czy w 2026 r. zostało ...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 20:19:47)
  Witaj,


kurs bieżący był prawidłowy. Błąd był związany z tym, że wartość odniesienia, czyli kurs z...

Błąd kursu SK hynix Inc. (HY9H.F) (2026-06-25 18:41:21)
  Zaimportowałem portfel z XTB. W XTB mam ticker HY9H.DE, SK Hynix Inc - GDR, zaś po imporcie do MyFun...

Strategia SR - miejsce w poprzednim rankingu (2026-06-25 17:37:53)
  Super, dzięki.


Zerknij jeszcze na zdjęcie, bo zdaje się, że MDI oraz CLD źle się wyświetlają. CLD...

Alerty dla Strategii SR (2026-06-25 17:28:43)
  Tak, rozumiem założenia strategii. To że Lowry proponował rebalancing miesięczny, nie oznacza, że ni...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:58:16)
  Jest taka analiza dostępna z <b>menu->Portfel->Wykresu w czasie->Udział kont inwestyc...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 15:35:38)
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem trochę głębiej i wygląda, że nawet dla zwykłego portfela (nie grupo...

Jedno konto w wielu portfelach (2026-06-25 14:09:27)
  Dzień dobry,


Dodaj portfel grupowy z <b>menu->Zarządzanie portfelami->Portfele grupow...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Statystyki GPW/NC (2026-06-26 12:39:32)
  Statystyki GPW/NC to narzędzie pokazujące szerokość rynku dla akcji GPW i NewConnect w ostatnich 12 ...

Typy wpłat i wypłat (2026-06-24 10:30:25)
  Cześć,


dałem narzędzia, o które prosiłeś.

Znajdziesz je w <b>menu->Portfel->Narzędzi...

PPK (2026-06-24 09:24:18)
  Dzień dobry,


Napisz, jakie to PPK - rzeczywiście część serwisów PPK nie udostępnia możliwości eks...

PPK (2026-06-24 09:20:23)
  Dzień dobry,


Wiecie może czy można zrobić eksport danych z moje PPK (portalu) bo nie widzę tam ża...

PPK (2026-06-19 09:55:17)
  Racja, zrobiłem to przez import transakcja zamiast import operacji PPK.


Dzięki za odp!...

Forum Drawdown dla inwestycji

19 wpisów, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2025-02-11 12:23
501 dni temu
saipix
10 wpisów
Cześć,
w "Portfel > Zamknięte inwestycje" mamy bardzo fajne statystyki dot. zamkniętych pozycji, zyskownych, stratnych.

Dla mnie kluczowe przy ustalaniu aktualnego poziomu stop loss, jest spojrzenie wstecz i analiza, które zyskowne pozycje byłyby stratne gdyby stop loss byl taki a nie inny.

Nie widzę nigdzie informacji o obsunięciu kapitału (drawdown) per inwestycja. Dajcie proszę znać czy źle szukam, czy może jest do fajny feature request?
 
2025-02-11 14:04
500 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Cześć,

Nie wiem czy o to chodzi, ale na wykresie liniowym waloru możesz zmienić typ wykresu na drawdown.

Pozdrawiam,
Damian
 
2025-02-11 15:55
500 dni temu
saipix
10 wpisów
Ok, rozumiem, że można to per walor zrobić ale byłoby super mieć to na liście zamkniętych inwestycji, jako kolejna kolumna, zmienna, parametr zagrania.
To generalnie jest bardzo ważne przy budowaniu strategii i analizach swoich zagrań wstecz.

Robienie tego ręcznie, chociaż możliwe to byłaby męka, a nie taki jest cel używania narzędzi.
 
2025-02-11 16:39
500 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Czyli chciałbyś widzieć dla każdego walory w zamkniętych inwestycjach jaki był max. drawdown od pierwszej operacji kupna?
 
2025-02-12 18:53
499 dni temu
saipix
10 wpisów
Tak, dokładnie.
To pozwoliłoby mi łatwo zasymulować wstecz wpływ takiego czy innego stop loss i TP.
 
2025-02-13 07:44
499 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zapisuję w rzeczach do zrobienia.
Nie wiem, czy zamknięte inwestycje to najlepsze miejsce na to - pomyślę.

Damian
 
2025-02-13 09:42
499 dni temu
saipix
10 wpisów
A o jakim miejscu myślałeś?
 
2025-02-13 10:04
499 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zamknięte inwestycje - statystyki
 
2025-02-13 11:40
499 dni temu
saipix
10 wpisów
Pewnie, to miejsce będzie dobre.

Dla mnie to będzie game-changer i pozwoli odp. na wiele pytań dot. zamykania pozycji.

Dzięki!
 
2025-02-13 15:49
498 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zobacz czy o to chodziło.

Damian

Głosuj na myfund.pl w konkursie Invest Cuffs 2025 na Aplikację roku 2024
https://glosowanie.investcuffs.pl/voting/userVotingForm/3
 
2025-02-14 10:56
498 dni temu
saipix
10 wpisów
Cześć,
chyba nie działa to prawidłowo.
Przykład z mojego konta to prosta transakcja zakupu i sprzedaży akcji Innogine w tym samym dniu 2020-05-06.
Screen w załaczniku.
W zamkniętych inwestycjach pokazuje max. drawdawn na 98% co nie jest zgodne z prawdą.



Załącznik:
 
2025-02-14 10:58
498 dni temu
saipix
10 wpisów
...i screen z zamkniętych inwestycji.
Wygląda jakby DD liczony był od daty zakupu do teraz, a nie w okresie inwestycji, czyli do ostatniej sprzedaży.


Załącznik:
 
2025-02-14 11:20
498 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
Zgadza się, liczy się do "teraz".
Mogę to zmienić, ale co w przypadku gdy kupiłeś, potem sprzedałeś i po jakim czasie ponownie kupiłeś i sprzedałeś?

Damian
 
2025-02-17 21:50
494 dni temu
saipix
10 wpisów
Cześć,
odpowiedzmy sobie na pytanie kiedy inwestycja zostaje:
1. Otwarta.
2. Zamknięta.

W mojej ocenie, możemy wielokrotnie inwestować w ten sam instrument ale to nie znaczy, że cały czas mamy otwarta pozycję w danym instrumencie, walorze.

W mojej ocenie:
ad 1. pozycja zostaje otwarta, gdy wielkość pozycji rośnie powyżej 0.
ad 2. pozycje zostaje zamknięta gdy wielkośc pozycji maleje do 0.

Wszystko pomidzy 1, a 2 to pozycja otwarta, daty te wyznaczają otwarcie i zamknięcie pozycji. Można ustalić maksymalne obsunięcie kapitału procentowo dla danego instrumentu w zadanym czasie.

Tak to widzę, dajcie znać może jest inna praktyka lub inaczej powinno się do tego podchodzić?
 
2025-02-18 08:21
494 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
To jest jasne, ale jeżeli będą dwa okresy od otwarcia do zamknięcia, to który okres wybrać?
 
2025-02-19 21:07
492 dni temu
saipix
10 wpisów
Jeżeli dobrze rozumiem, to dwa osobne okresy to dla mnie osobne zamknięte inwestycje.
No bo co z tego, że 10 lat temu kupiłem i sprzedałem jakieś akcje.

Np.
K, 100 szt., PKO, 2020-01-02
K, 20 szt., PKO, 2020-01-03
S, 120. szt., PKO, 2020-01-30

To jest jedna zamknięta inwestycja. Ona ma jakiś zysk, datę otwarcia pozycji, zamknięcia pozycji i dla tych dat i instrumentu - da się wyliczyć jaka była maksymalna strata procentowa.

Ja nie widze z tym problemu. Nie wiem o co chodzi z nakładającymi się okresami.
Jeżeli przyjmiemy zasadę, że pozycja ulega zamknięciu wtedy gdy ilośc danego instrumentu spada do 0, to nie ma z tym problemu.

Chyba, że problem na czymś innym polega, to wytłumacz proszę na przykładzi enajlepiej.
 
2025-02-20 07:32
492 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
To może lepiej dodać tą informację w menu->Portfel->Zamknięte inwestycje->Szczegóły.
Tam są dane per każda operacja sprzedaży.
Wówczas nie będzie problemu z kilkoma okresami.
 
2025-02-20 09:12
492 dni temu
saipix
10 wpisów
Dobry pomysł na początek. Pokrywa to scenariusz kupna i sprzedaży akcji w pojedynczej transakcji.

Docelowo:
Jeżeli uśredniamy w dół lub w górę, to już ta informacja nic nam nie da z perspektywy budowy pozycji w czasie i ile te obsunięcie wynosiło. Uśrednianie w dół powoduje zmniejszenie tego maksymalnego obsunięcia procentowego.

Tak, jak pisałem wyżej - z mojego punktu widzenia, budowy systemu transakcyjnego, informacja co by było gdybym ustalił stop loss 5% wyżej jest super wartościowa. Wtedy wiem, że X transakcji stratnych by nie zaszło, ale też Y transakcji zyskownych by nie było.
 
2025-02-20 09:28
492 dni temu
myfund.pl
12867 wpisów
To pierwsze powinno dać się szybko dodać.
To drugie będzie bardziej komplikowane bo trzeba określić ostatni okres ciągłego posiadana danej pozycji.

Zapisałem w rzeczach do zrobienia.
Mam teraz kilka ważniejszych rzeczy do zrobienia więc to musi poczekać.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl