New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-06 14:44:20)
  Cześć,


Ad3. Zrobione.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 08:35:53)
  Zrobiłem ten pop-up trochę szerszy.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 04:26:10)
  tak...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 16:08:00)
  Cześć,


Ad1. Jeżeli kredyt masz uruchamiany transz sami, to musisz dodawać operację zwiększenia zo...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 15:43:03)
  Masz na myśli to okienko:...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 15:40:11)
  Odpytam o to dostawcę danych.


Dziękuję za informację!


Pozdrawiam,

Damian...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 15:39:32)
  Witaj,


Był błąd przy zapisywaniu alertu dla waloru ze znakiem "^" w nazwie.

Poprawiłem...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:22:44)
  Deklaracja alertu:...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:21:08)
  Witam, jakiś czas temu ustawiłem alert cenowy dla indeksu VIX na poziomie 24 USD. Od tego czasu codz...

IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ na rynki (2026-06-05 12:05:23)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ n...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 12:03:28)
  Przy okazji miałbym prośbę. Czy dałoby się powiększyć okienko jakie się pojawia po kliknięciu strzał...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 11:08:03)
  Właśnie przed chwilą o tym myślałem 😛Sprawdzę później i dam znać....

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 10:46:16)
  Witaj,


dodałem te wskaźniki do skanera spółek. Daj znać czy liczą się poprawnie.


Pozdrawiam,

...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 10:38:45)
  Cześć,

Chciałbym w myfund śledzić koszt całkowity mieszkania. Główny bloker dla mnie polega na tym,...

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-05 08:07:12)
  Ad1. nie, tylko w sekcji "Podsumowanie portfeli ..."

Ad2. To pierwsze uwzględnia inflację...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 07:17:38)
  Porównałem dwa ostatnie tygodnie jeśli chodzi o listę reko z MyFund i z Biznes Radar:

https://www....

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-04 20:40:42)
  Dalej troszkę tego nie rozumie.


1. Uwzględnianie inflacji. Mam dwa portfele dodane do kokpitu.
...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:59:22)
  Dzień dobry,


Dodałem,


Pozdrawiam,

Damian...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:48:58)
  Dzień dobry, jest szansa na dodanie waluty białoruskiej (BYN) ?...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-04 08:23:24)
  Cześć,


Dodałem ten indeks do bazy.


Pozdrawiam,

Damian...

myfund.pl - Claude MCP server (2026-06-03 22:32:03)
  Bardzo ciekawy projekt...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-03 19:43:17)
  Cześć,


potrzebny jest mi indeks giełdy Helsinki do benchmarku, a chyba nie ma.


W Stooq jest ...

Nie zaktualizowana wypłata dywidendy (2026-06-03 18:19:36)
  Super dzięki juz wszystko jest u mnie ok ...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05)
  Cześć,


Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD.


Pozdrawiam,

Da...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49)
  Cześć,

Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny


Pozdrawiam,

Adam

...

Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31)
  

...

Forum Tworzenie własnych benchmarków

10 wpisów, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2017-09-06 17:30
3195 dni temu
ltutaj
58 wpisów
Proponuje dodanie opcji tworzenie własnych benchmarków, na przykład 50% mWIG40 + 30% sWIG80 + 20% TBSP.Index.

Pozdrawiam,
Lukasz
 
2017-09-06 18:01
3195 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

Fajny pomysł. Zastanawiam się jak "łączyć" różne indeksy (walory).
Po cenie/wartości nie ma to sensu.
Chyba żeby stworzyć bardziej ogólny wzór typu:
W1*a1+W2*a2+...
Gdzie: Wx to wartość indeksu/waloru, ax to waga/mnożnik (nie procent) dla kolejnych indeksow/walorow.

Wówczas każdy mógłby zdefiniować benczmark tak jak chce.

Pozdrawiam,
Damian
 
2017-09-07 15:18
3194 dni temu
ltutaj
58 wpisów
Dokladnie o czyms takim myslalem. Z tym, ze suma wspolczynnikow an gdzie n=1, 2, 3 ... powinna wynosic 1.

Pozdrawiam,
Lukasz
 
2017-09-07 15:25
3194 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
A co wówczas podstawiać za Wx?
Podstawienie wartości nie ma sensu, bo każdy indeks/walor ma nieporównywalną wartość.
Np. 0,5*WIG+0,5*WIG20 dałoby w wyniku wartość, w której WIG20 by "zniknął".
 
2017-09-11 10:19
3191 dni temu
ltutaj
58 wpisów
Za Wn podstawiamy zmiane wartosci indeksu/waloru w okreslonej jednostce czasu w jakiej chcemy porownac efektywnosc naszej inwestycji. Wtedy zalozenie sumowania wspolczynnikow do 1 ma sens. Jako wynik otrzymamy procentowa zmiane "portfela modelowego" (benchamrku) do ktorego chcemy sie porownac.

Pozdrawiam,
Lukasz
 
2017-09-11 12:33
3191 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Zrobię to trochę inaczej, ale wynik będzie taki sam.

Łatwiej będzie założyć, że wartość na początku analizy każdego składnika benchmarku to 100%, a w kolejnych okresach odpowiednio wartość każdego ze składników benchmarku będzie odnoszona do wartości początkowej. Wartość stanowiąca odniesienie w procentach do wartości początkowej będzie stanowiła wartość (Wn) braną do wyliczenia wartości benchamrk'u.

Będzie ok?

Damian

 
2017-09-12 09:10
3190 dni temu
ltutaj
58 wpisów
Pisząc ze Wn jest zmiana wartości indeksu/waloru miałem na myśli zmianę procentową, nie zmianę w wartościach bezwzględnych. Dla przykładu weźmy na warsztat benchmark, który podałem w pierwszej wiadomości dla okresu jednego roku:
50% mWIG40 + 30% sWIG80 + 20% TBSP.Index.

0.5 * 25.12% + 0.3 * 7.98% + 0.2 * 2.27% = 15.41%

Czyli wartość naszego benchmarku za ostatni rok wynosi 15.41% i do tej wartości porównujemy nasze inwestycje, żeby stwierdzić jak nam idzie inwestowanie.

Pozdrawiam,
Lukasz
 
2017-09-12 09:12
3190 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Wszystko jasne.
Zapisuję w rzeczach do zrobienia.

Damian
 
2017-10-16 18:25
3155 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

Dodałem możliwość definiowania benchmarków przez użytkownika.

Więcej informacji znajdziesz w tym wątku na forum

Pozdrawiam,
Damian
 
2017-10-19 08:45
3153 dni temu
ltutaj
58 wpisów
Sprawdzilem, dziala tak jak oczekiwalem.
Dziekuje bardzo.

Pozdrawiam,
Lukasz
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl