New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Import z XTB (2026-06-16 20:34:36)
  dodale portfel z XTB utworzony kilka tygodni temu, wszystko ładnie przeszło , portfel z XTB utworzon...

Import z XTB (2026-06-16 19:25:53)
  Jest już wspierany.

Oczywiście jakby pojawił się jakieś problemy to dawaj znać.


Pozdrawiam,

Dam...

Import z XTB (2026-06-16 19:20:02)
  A czy nowy format jest już w pełni wspierany w MyFund? Właśnie spróbowałem i jakby przeszedł....

Import z XTB (2026-06-16 18:24:40)
  Nie ma sensu pisać bo od 1 lipca wyłączają ten moduł importu i pozostanie tylko nowy moduł.

Mam nad...

Import z XTB (2026-06-16 17:14:38)
  Pośpieszyłem się. Problem dalej występuje.


- Plik eksportu z XTB dla konta prowadzonego w EUR zaw...

Import z XTB (2026-06-16 17:04:33)
  Dzisiaj wygenerowałem nowy eksport z XTB, no i waluta pojawiła się w pliku, a import do MyFund zadzi...

Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude, konflikt z Waszyngtonem i droga do IPO (2026-06-16 12:05:24)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza Anthropic na rozdrożu: ewolucja modeli Claude,...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:31:44)
  Witaj,


Już powinny być aktualne.


Dziękuję za zgłoszenie problemu!


Pozdrawiam,

Damian...

WBTC.PA - nie odświeża się (2026-06-16 11:05:24)
  Od 11 czerwca instrument się nie odświeżył. ...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-16 09:09:15)
  Cześć,


Zrobiłem poprawkę na ten problem - teraz przypisanie waloru ma priorytet na przypisaniem g...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 07:43:07)
  Cześć,


namierzyłem źródło tego problemu.

Okazało się, że problem występuje w dni zmiany czasu n...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-16 00:58:02)
  Mam go! Może to tylko w nocy takie jaja? ;) Poniżej dane z html, widać że jest sześć zer:


data: [...

Import z XTB (2026-06-15 19:24:31)
  Pole jest puste, wygląda to tak:

(iksy oczywiście moje)


Ręcznie sobie wpiszę i zobaczę, co się s...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-15 18:57:01)
  Ten sposób ma pewną wadę jeżeli korzysta się z funkcjonalności "Przypisanie wszystkich walorów ...

Import z XTB (2026-06-15 18:33:56)
  Chyba coś XTB zmieniło (albo mają problem) w generowaniu pliku.

Nie wiem dlaczego, ale czasami w pl...

Import z XTB (2026-06-15 18:15:36)
  Coś chyba przestało działać. Wygenerowałem dziś eksport z XTB z konta prowadzonego w USD i kiedy dzi...

Nie aktualizuje się kurs spółki (2026-06-15 17:40:00)
  Dzień dobry,


Za chwilę powinny się pojawić aktualne notowania - sprawdzam jeszcze dlaczego proble...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-15 17:34:30)
  Witaj,


Możesz skorzystać z funkcjonalności "Własne typy dla walorów" - opcja jest dostę...

Nie aktualizuje się kurs spółki (2026-06-15 17:12:47)
  Dzień dobry,


Po chwilowej poprawie nadal jest problem z kursem NTCL.US, ostatnia aktualizacja kur...

Zmiana klasyfikacji waloru. (2026-06-15 16:45:47)
  Czy można samodzielnie dla własnych portfeli zmienić klasyfikację waloru. Np. aby ETCBTCPL był klasy...

FTSE 100 dywidenda (2026-06-15 16:13:54)
  Bardzo dziękuję i chylę czoła za szybką pomoc i świetną platformę!:)

O, nie znałem tej możliwości, ...

braki na liście instrumentów (2026-06-15 16:10:07)
  Dzień dobry,


Juz dodałem-WEBH.DE.


Pozdrawiam,

Damian...

braki na liście instrumentów (2026-06-15 15:42:13)
  Dzień dobry, Panie Damianie, nie znalazłem też ETF Amundi Core Msci USA Acc, ISIN: IE000FSN19U2, tic...

FTSE 100 dywidenda (2026-06-15 15:21:10)
  Dzień dobry,


Dodałem do bazy WEBH.DE.

Zawsze sam możesz dodać walor z giełd zagranicznych z menu...

Błędne wartość historyczne Bitcoina (2026-06-15 15:17:36)
  Daj znać jakby się powtórzyło - najlepiej od razu zrób zrzut ekranu.


Pozdrawiam,

Damian...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Komunikaty ESPI/EBI - mniejsze opóźnienie (2026-06-15 08:01:39)
  Cześć,


mam dla Was dobrą wiadomość dotyczącą komunikatów ze spółek GPW i NewConnect.


Od 15.06....

Import operacji z Binance (2026-06-13 17:23:07)
  Zobacz załącznik.


Damian...

Import operacji z Binance (2026-06-13 17:04:18)
  Taka droga jak w załącznikach jest ok?


(ta wiadomość i powyżej)...

Import operacji z Binance (2026-06-13 17:03:28)
  1...

Dodawanie walorów z giełd zagranicznych (2026-06-12 22:38:15)
  Mogę prosić o dodanie waloru SpaceX? Teraz znajduje mi tylko jakiś tokenized stock i ticker się nie ...

Forum Rozbudowane statystyki GPW

10 wpisów, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2026-05-30 05:09
18 dni temu
marart
116 wpisów
Damian, skoro masz dostęp do bieżących danych to może byłbyś w stanie stworzyć statystyczne zestawienia z zaawansowaną statystyką GPW na dany dzień/tydzień?

Chodzi przykładowo o takie statystyki jak:
-- ilość spółek wzrostowych v spadkowych
-- ilość spółek z kursem powyżej określonej średniej np. SMA50
-- ilość spółek z kursem ath
-- ilość spółek z kursem o określony procent przed ath (np. 20% poniżej)
-- ilość spółek z kursem o określony procent powyżej od minimum 52 tygodni
-- ilość spółek z wynikiem kursu powyżej określony procent w ostatnim tygodniu np. 20%
-- itd. (mógłbym dorzucić jeszcze kilka pomysłów)

Dla mnie to byłby gamechanger, bo nie identyfikuję, żeby ktoś publikował tego rodzaju statystyki dla GPW.

marart
 
2026-05-30 08:21
18 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Zapisuję w rzeczach do zrobienia.

Damian
 
2026-06-03 06:04
14 dni temu
marart
116 wpisów
Podrzucam pomysł jakiego rodzaje statystyki fajnie byłoby dodać do akcji GPW.

marart

Załącznik:
 
2026-06-07 10:56
10 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Wcześniej napisałeś "dzień/tydzień" - masz na myśli to żeby to była taka tabelka jak w załączeniu dla ostatnich X sesji?

Damian
 
2026-06-08 16:11
9 dni temu
marart
116 wpisów
To jest jedna z propozycji :) Chodzi generalnie o to, żeby jednym rzutem oka ocenić czy rynek dziś (/albo w tym tygodniu) jest silny czy słaby w porównaniu do wcześniejszych dni (/tygodni).

Pisząc "dzień/tydzień" miałem na myśli, że:
-- mogę wyświetlić zestawienie np w formie tabelki wskaźników DZIENNYCH (tak jak jest to pokazane na powyższym przykładzie)
-- albo takie same zestawienie ale zmian TYGODNIOWYCH (np. tydzień 23 do tygodnia 22 b.r.)

Ktoś kto handluje bardziej daytradingowo będzie patrzył na siłę rynku w odstępach dziennych, a komuś kto handluje w dłuższych terminach - bardziej przyda się zestawienie zmian tygodniowych.

marart



 
2026-06-09 08:22
8 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Dzięki za odpowiedź - wezmę to pod uwagę jak będę robił to narzędzie.

Damian
 
2026-06-11 19:37
5 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Cześć,

Dodałem narzędzie Statystyki GPW/NC - jest dostępne z menu->Narzędzia.

Na razie to narzędzie w menu widzisz tylko Ty - daj znać czy działa prawidłowo to włączę wszystkim.

Pozdrawiam,
Damian
 
2026-06-12 10:45
5 dni temu
marart
116 wpisów
Po pierwsze dzięki za podjęcie rękawicy 😊

1. Ilość spółek wzrostowych/spadkowych

Tutaj bardziej by mnie interesowało nie tyle nominalny up/dn co wzrost/spadek o określony procent, który uważam za istotny np. 4,5%. Czy dałoby się zmodyfikować tak, żeby można było podać parametr:

a) o ile % min w wartościach bezwzględnych ma mi się wyświetlić up/dn – czyli jeśli podam np. 4,5% to we wzrostowych będą takie, które wzrosły >4,5% a w spadkowych, które spadły o 4,5%

b) zostawić tak jak to teraz zaprezentowałeś, czyli nominalnie wzrost/spadek niezależnie od wartości procentowej – nie wiem jak nazwać ten parametr może „nominalna zmiana” bo „0” byłoby bez sensu a „1” to już za dużo bo nie słapie zmiany np. o 0,5?


Co do sposobu prezentacji tych danych wolałbym, żeby w tabelce nie wyświetlały się wartość oraz w nawiasie procent tylko wyłącznie jedna z tych opcji, czyli albo liczba albo procent – dlatego, że tak jak jest teraz trudno jest potem np. zrobić z tych wartości wykres excelu, bo trzeba byłoby oczyścić komórki z różnych typów danych.

Sugerowałbym raczej, żeby wyglądało to tak:

a) kolumny „Wzrostowe” i „Spadkowe” pokazują ilość (nie procent) spółek wg podanego parametru (czyli albo nominalnie alb min. Określony procent podany wcześniej)

b) obok dodałbym nowa kolumnę „Przewaga wzrostowych nad spadkowymi” – i tutaj w punktach procentowych pokazałbym przewagę wzrostowych lub spadkowych czyli np. do 11.06 gdzie mieliśmy up/dn 203 do 182 a na procentach było to 45%/41% różnica byłaby +5pp a 10.06 gdzie mieliśmy up/dn 104 do 288 a na procentach było to 23%/64% różnica byłaby -41pp; celem jest łatwe pokazanie danych, które potem można przenieść na wykres aby wyłapać trend wzrastającej przewagi jednej ze stron czyli kupujących lub sprzedających

Czy dałoby się ilość spółek wzrostowych /spadkowych przenieść na wykres?

2. ATH

Tutaj przemyślałem to i wydaje mi się, że w kolumnie „% pod ATH” lepiej byłoby podawać parametr nie ATH ale 52 tygodniowy szczyt. Bo jeśli tutaj w parametrach dam 0 to de facto dostanę po prostu ilość spółek z ATH, które są już w sąsiedniej kolumnie, więc te dane się dublują.

Niezależnie od tego dodałbym nowy parametr będący odwrotnością ATH – czyli nowe dołki historyczne (ATL – All Time Low).

Gdyby dałoby się przełożyć ATH i nowe dołki na wykres to też byłoby super.

Czyli:

a) ATH bym zostawił
b) % do ATH zmieniłbym na % do 52 tyg szczytu
c) Uzupełnieniem byłoby to co już od drugiej strony czyli % od 52 tyg dołka
d) Dodałbym „nowe dołki”

3. SMA

Czy dałoby się dodać ilość spółek, których średnia SMA 50 jest powyżej SMA 200? To byłby parametr sztywny.

Parametr zmienny z możliwością wyboru ilości dni do SMA zostawiłbym bez zmian.

4. Zmiana kursu USDPLN

W związku z tym, że naszą GPW rządzi zagranica, kluczowym parametrem na jaki należy patrzeć jest kurs USDPLN.

Tutaj mam zagwozdkę bo widzę dwa rozwiązania:

a) Albo nowa kolumna ze zmianą procentową kursu USDPLN (ostatnią możliwą do ustalenia) według okresu jaki aktualnie wyświetlam – czyli jeśli wybieram okres jednej sesji a dziś jest 12.06 to np. zmiana % kursu między 10.06 a 11.06 (chyba że jesteś w stanie dociągać te informacje live to wtedy między 11.06 a którąś godziną 12.06), natomiast jeśli wybieram tydzień to wtedy zmiana kursu w % z ostatnich 7 dni kalendarzowych wstecz, a jeśli wybiorę miesiąc to zmianę kursu z ostatnich 30 dni kalendarzowych wstecz w stosunku do dnia, w którym wyświetlam dane

b) Albo jakąś średnią w jakimś wybranym terminie, bo chodzi bardziej o to, żeby wyłapać trend, czy PLN się wzmacnia czy osłabia, a niekoniecznie, żeby wyłapywać gwałtowne ruchy w górę lub w dół

5. Zmiana kursu SP500

Jak wiadomo, to czy u nas rośnie czy spada zależy też od sentymentu na rynkach bazowych. Stąd fajnie byłoby też widzieć zmianę SP500. Widziałbym to tak:

a) Sesja – tabela pokazuje zakończenie % dnia poprzedniego na SP500 czyli np. dziś jest 12.06 więc tabela pokazuje zakończenie SP500 z 11.06

b) Tydzień – tutaj chyba najlepiej byłoby patrzeć na tygodniową zmianę czyli jeśli dziś jest 12.06 to tabela pokazuje zmianę 5 dni sesyjnych do 11.06 włącznie (czyli wynik z 11.06 ale z ostatnich 5 dni)

c) Miesiąc – tutaj analogicznie, tyle że 22 dni sesyjne (średnia ilość dni sesyjnych w mc) czyli jeśli dziś jest 12.06 to tabela pokazuje wynik z okresu 22 dni sesyjnych zakończony 11.06

Nie wiem czy nie za dużo tego, ale gdyby się udało to byłoby super 😊
 
2026-06-13 08:52
4 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Dziękuję za feedback!
Dam znać jak zrobię zmiany.

Damian
 
2026-06-14 11:56
3 dni temu
myfund.pl
12801 wpisów
Wprowadziłem zmiany - daj znać co o tym myślisz.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl