New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-06 14:44:20)
  Cześć,


Ad3. Zrobione.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 08:35:53)
  Zrobiłem ten pop-up trochę szerszy.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 04:26:10)
  tak...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 16:08:00)
  Cześć,


Ad1. Jeżeli kredyt masz uruchamiany transz sami, to musisz dodawać operację zwiększenia zo...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 15:43:03)
  Masz na myśli to okienko:...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 15:40:11)
  Odpytam o to dostawcę danych.


Dziękuję za informację!


Pozdrawiam,

Damian...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 15:39:32)
  Witaj,


Był błąd przy zapisywaniu alertu dla waloru ze znakiem "^" w nazwie.

Poprawiłem...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:22:44)
  Deklaracja alertu:...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:21:08)
  Witam, jakiś czas temu ustawiłem alert cenowy dla indeksu VIX na poziomie 24 USD. Od tego czasu codz...

IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ na rynki (2026-06-05 12:05:23)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ n...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 12:03:28)
  Przy okazji miałbym prośbę. Czy dałoby się powiększyć okienko jakie się pojawia po kliknięciu strzał...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 11:08:03)
  Właśnie przed chwilą o tym myślałem 😛Sprawdzę później i dam znać....

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 10:46:16)
  Witaj,


dodałem te wskaźniki do skanera spółek. Daj znać czy liczą się poprawnie.


Pozdrawiam,

...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 10:38:45)
  Cześć,

Chciałbym w myfund śledzić koszt całkowity mieszkania. Główny bloker dla mnie polega na tym,...

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-05 08:07:12)
  Ad1. nie, tylko w sekcji "Podsumowanie portfeli ..."

Ad2. To pierwsze uwzględnia inflację...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 07:17:38)
  Porównałem dwa ostatnie tygodnie jeśli chodzi o listę reko z MyFund i z Biznes Radar:

https://www....

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-04 20:40:42)
  Dalej troszkę tego nie rozumie.


1. Uwzględnianie inflacji. Mam dwa portfele dodane do kokpitu.
...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:59:22)
  Dzień dobry,


Dodałem,


Pozdrawiam,

Damian...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:48:58)
  Dzień dobry, jest szansa na dodanie waluty białoruskiej (BYN) ?...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-04 08:23:24)
  Cześć,


Dodałem ten indeks do bazy.


Pozdrawiam,

Damian...

myfund.pl - Claude MCP server (2026-06-03 22:32:03)
  Bardzo ciekawy projekt...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-03 19:43:17)
  Cześć,


potrzebny jest mi indeks giełdy Helsinki do benchmarku, a chyba nie ma.


W Stooq jest ...

Nie zaktualizowana wypłata dywidendy (2026-06-03 18:19:36)
  Super dzięki juz wszystko jest u mnie ok ...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05)
  Cześć,


Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD.


Pozdrawiam,

Da...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49)
  Cześć,

Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny


Pozdrawiam,

Adam

...

Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31)
  

...

Forum Lokaty krypto (np. Ancor Protocol)

9 wpisów, 3 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2021-11-08 20:37
1671 dni temu
czechueee
11 wpisów
Cześć,

w jaki sposób najlepiej zdefiniować walor jakim jest lokata krypto, która ma w bardzo nieznacznym stopniu lecz jednak zmienne APY?

Tu na przykładzie: https://app.anchorprotocol.com/earn na które to można wrzucić tokeny UST i mamy z tego 19.5% rocznie.

Nie mam problemu z tym aby np. raz na jakiś czas ręcznie dodawać zysk tylko pytanie jak to robić optymalnie. Mógłbym po prostu kupować za 0PLN te odsetki - natomiast obawiam się, że na wykresach nie będą one uwzględnione jako "zysk" tylko jako wkład. Any ideas?

PS. Dodam tylko, że tego typu lokat jest sporo i z przeróżną zmiennością - więc fajnie byłoby gdyby rozwiązanie było uniwesrsalne dla tego typu waloru :) Z góry dzięki
 
2021-11-08 22:17
1671 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

1. Możesz dodać lokatę w kryptowalucie. Przy zamykaniu takiej lokaty lub przy dodawaniu odsetek możesz dodać je tak jak dla zwykłej lokaty.

2. Możesz też dodawać jako kupno za "0". Wówczas aktualna wartość będzie w całości zyskiem.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-11-09 06:59
1671 dni temu
czechueee
11 wpisów
Super, wszystko jasne. Dzięki bardzo :)
 
2021-11-10 17:47
1669 dni temu
art
73 wpisy
Podpinam się pod pytanie. Lokaty krypto to trochę mylna nazwa, gdyż odsetki są naliczane na bieżąco, można w każdej chwili wyjść z inwestycji a każde kolejne odsetki są wyliczane od bieżącego kapitału (nawet co sekundę - zależy od protokołu)

Czy byłaby możliwość dodania do mf kont oszczędnościowych dla kryptowalut bez z góry zdefiniowanego oprocentowania, tylko z możliwością dopisywania ręcznie odsetek? (co dowolny okres czasu, yield byłby wyliczane automatycznie od momentu zakupu waloru z uwzględnieniem poprzednio dopisanych odsetek i zmiany ceny waloru). Albo możliwość doliczenia odsetek/zysku nadzwyczajnego do posiadanych walorów (a nie kont gotówkowych) - wtedy można by dodać zysk nadzwyczajny dla dowolnej krypto i doliczyłby do yieldu. Byłoby to najwygodniejsze, tymbardziej że własciwie każda kryptowaluta (nie tylko stablecoiny) może generować odsetki w różnych miejscach.

Kolega dał przykład anchora gdzie oprocentowanie jest w miarę stabilne, ale na wielu innych protokołach to oprocentowanie jest mocno zmienne bo zależy od aktualnego stosunku pożyczkodawców do pożyczkobiorców, potrafi się zmieniać o kilka procent w skali tygodnia.

PS. a tak na marginesie to ostatnio nie aktualizuje się kurs UST w mf
 
2021-11-10 21:18
1669 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

Wdrożyłem możliwość dodawania kont oszczędnościowych w kryptowalucie.
Do takiego konta można w każdej chwili dodać odsetki.

Jeżeli kryptowaluty masz jako walory możesz zasymulować dodanie odsetek poprzez kupno kryptowaluty za "0" lub dodanie "dywidendy".

Ale wydaje mi się, że konto oszczędnościowe jest lepszym rozwiązaniem.

Co do UST - dodałem brakujące wyceny.

Pozdrawiam,
Damian
 
2021-11-11 16:12
1668 dni temu
art
73 wpisy
Konto oszczędnościowe działa, ale jednak to nie to co chciałem uzyskać :P jest klasyfikowane do kategorii konta oszczędnościowe, w przypadku lokat krypto jednak ryzyko jest zdeczka inne, ja osobiście tworze własny typ waloru "Waluty-Krypto-USD" czego nie da się zrobić z kontem oszczędnościowym.

Dodanie dywidendy - z tego co widzę nie da się dla UST (nie ma możliwości wyboru), a poza tym będzie to trochę skomplikowane.

Na razie najlepsza opcja to kupno za 0, ale ma dwie wady:
- obniża średnią cenę zakupu
- psuje wykres gdzie widać kropki zakupowe na 0

Czy dałoby się dodać zwykłą opcję dla walorow krypto "dodaj odsetki" tak aby średnia cena zakupu się nie zmieniała, odsetki były uwzględniane w zysku oraz stopach zwrotu, a na wykresie żeby było widać zdarzenie dodania odsetek w prawidłowym miejscu na wykresie? byłoby cudnie
 
2021-11-11 17:32
1668 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Wydaje mi się, że najlepszą opcją "na teraz" jest jednak kupno za "0".

Na wykresach już te operacje powinny być widoczne.

Co do uśredniania to w sumie wydaje mi się, że to jest poprawne.
Bo jak np. kupiłeś 100 jednostek jakieś kryptowaluty za 100 PLN i później dostałeś "odsetki" w wysokości 1 (czyli masz teraz 101 jednostek) to średnia cena jednej jednostki spada.

Co do Twojej propozycji to jedyna różnica w stosunku do tego co jest teraz to niewyliczanie tych "odsetek" do średniej ceny zakupu.


Damian


 
2021-11-12 20:07
1667 dni temu
art
73 wpisy
Dziękuje za wskazówki, faktycznie zakup za 0 jest dobrym rozwiązaniem, ale jako że nie chciałbym uśredniać tej ceny zakupu (pytanie bonusowe - czy dywidenda dla akcji obniża średnią cenę zakupu tych akcji w mf?) to dodaje dywidendę dla danego konta, a następnie za tą kwotę dokupuję danego stablecoina (po aktualnym kursie USD) - w ten sposób mam uwzględniony zysk w całym portfelu, niestety nie mam go w walorze ale już trudno
 
2021-11-12 21:02
1667 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Przy opcji "dywidenda" możesz zawsze włączyć opcję "Uwzględnij dywidendy, odsetki od obligacji w stopie zwrotu i zysku waloru"

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl