New posts in the forum
myfund.pl user forum
There are no new forum posts.


Kokpit z wykresami - wybór benchmarku (2026-06-06 14:44:20)
  Cześć,


Ad3. Zrobione.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 08:35:53)
  Zrobiłem ten pop-up trochę szerszy.


Damian...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-06 04:26:10)
  tak...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 16:08:00)
  Cześć,


Ad1. Jeżeli kredyt masz uruchamiany transz sami, to musisz dodawać operację zwiększenia zo...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 15:43:03)
  Masz na myśli to okienko:...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 15:40:11)
  Odpytam o to dostawcę danych.


Dziękuję za informację!


Pozdrawiam,

Damian...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 15:39:32)
  Witaj,


Był błąd przy zapisywaniu alertu dla waloru ze znakiem "^" w nazwie.

Poprawiłem...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:22:44)
  Deklaracja alertu:...

Alerty dla indeksu VIX (2026-06-05 12:21:08)
  Witam, jakiś czas temu ustawiłem alert cenowy dla indeksu VIX na poziomie 24 USD. Od tego czasu codz...

IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ na rynki (2026-06-05 12:05:23)
  Cześć,



Na ppcg.com.pl pojawiła się analiza IPO SpaceX 2026: Analiza, cena akcji i wpływ n...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 12:03:28)
  Przy okazji miałbym prośbę. Czy dałoby się powiększyć okienko jakie się pojawia po kliknięciu strzał...

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 11:08:03)
  Właśnie przed chwilą o tym myślałem 😛Sprawdzę później i dam znać....

Wskaźnik efektywności operacyjnej - Handlowy Kapitał Obrotowy Netto (KONH) (2026-06-05 10:46:16)
  Witaj,


dodałem te wskaźniki do skanera spółek. Daj znać czy liczą się poprawnie.


Pozdrawiam,

...

Śledzenie kosztów całkowitych mieszkania (2026-06-05 10:38:45)
  Cześć,

Chciałbym w myfund śledzić koszt całkowity mieszkania. Główny bloker dla mnie polega na tym,...

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-05 08:07:12)
  Ad1. nie, tylko w sekcji "Podsumowanie portfeli ..."

Ad2. To pierwsze uwzględnia inflację...

Termin publikacji rekomendacji w MyFund (2026-06-05 07:17:38)
  Porównałem dwa ostatnie tygodnie jeśli chodzi o listę reko z MyFund i z Biznes Radar:

https://www....

Ustawienie widoku w kokpicie (2026-06-04 20:40:42)
  Dalej troszkę tego nie rozumie.


1. Uwzględnianie inflacji. Mam dwa portfele dodane do kokpitu.
...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:59:22)
  Dzień dobry,


Dodałem,


Pozdrawiam,

Damian...

Dodanie waluty (2026-06-04 11:48:58)
  Dzień dobry, jest szansa na dodanie waluty białoruskiej (BYN) ?...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-04 08:23:24)
  Cześć,


Dodałem ten indeks do bazy.


Pozdrawiam,

Damian...

myfund.pl - Claude MCP server (2026-06-03 22:32:03)
  Bardzo ciekawy projekt...

Indeks giełdy Helsinki (2026-06-03 19:43:17)
  Cześć,


potrzebny jest mi indeks giełdy Helsinki do benchmarku, a chyba nie ma.


W Stooq jest ...

Nie zaktualizowana wypłata dywidendy (2026-06-03 18:19:36)
  Super dzięki juz wszystko jest u mnie ok ...

News in myfund.pl
Information about new features of myfund.pl.
No new posts.


Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 12:07:13)
  Cześć,


Plan jest taki, żeby w tym roku odpalić projekt wdrożenia całkowicie nowych wersji aplikac...

Nowe wersje aplikacji mobilnych 2023-01-11 (2026-06-04 11:47:18)
  Hej,

Czy planowany jest może jakiś update aplikacji mobilnej na iOS? Te widgety byłyby super.


Po...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-31 08:55:05)
  Cześć,


Dodałem poprawne rozpoznawanie tych walorów w module importu Forex/CFD.


Pozdrawiam,

Da...

Import operacji Forex/CFD (2026-05-30 23:25:49)
  Cześć,

Byłaby możliwość dodania CFD: Cattle, Decentraland? Byłbym wdzięczny


Pozdrawiam,

Adam

...

Odsetki od obligacji (2026-05-26 22:29:31)
  

...

Forum ujemny wkład własny na wykresie wkład i wartość portfela w czasie

4 wpisy, 2 uczestników

Powiadamiaj na e-mail o nowych postach w tym wątku

2024-09-02 17:47
642 dni temu
husk1
2 wpisy
Cześć,

Zaimportowałem historię transakcji z DM do portfely a myfund i widzę, że na wykresie 'wkład i wartość portfela w czasie' mam w pewnym momencie w historii ujemną wartość wkładu własnego. W rzeczywistości było to spowodowane tym, że trochę na tym koncie zarobiłem i postanowiłem z niego wszystkie środki wypłacić. Wypłaciłem więc więcej niż początkowo wpłaciłem. Po czasie wróciłem do tego konta, wpłaciłem znowu i korzytam do teraz. Chciałbym całą tę historię mieć w myfund ale kiedy ją wprost zaimportuję z DM to po pierwsze na wykresie mam okres kiedy wkład własny był ujemny, a dodakowo obecny wkład własny jest niższy niż w rzeczywistości. To co wpłaciłem ostatnio zostało dodane do ujemnej wartości powstałej po tej wypłacie, którą opisałem wyżej. Czy da się to jakoś uporządkować? Wydaje mi się, że możnaby wprowadzić taki warunek, że wkład własny nie może być ujemny i jeśli wypłacasz więcej niż wpłaciłeś, o ile jest gotówka na koncie, to wkład własny od tego momentu wynosi po prostu 'zero'?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Załącznik:
 
2024-09-02 19:15
642 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

Na tym wykresie możesz włączyć opcję "Zeruj w dacie początku wykresu" i ustawić datę początku wykresu na dzień "drugiego podejścia".

Pozdrawiam,
Damian
 
2024-09-05 10:21
640 dni temu
husk1
2 wpisy
Cześć,

Wiem, że tak mogę zrobić ale właśnie nie chcę tak robić:)

Chciałbym mieć tu całą historię łącznie z pierwszym podejściem, tak żeby średnioroczna stopa zwrotu była liczona od zupełnego początku przygody z giełdą, razem z tym okresem kiedy prawie wszystko z konta wyciągnąłem i przez 3 lata nie robiłem nic.

Czy myślisz, że da się wprowadzić taki warunek o jakim pisałem w pierwszym poscie przy plotowaniu tego wykresu? Czy to jak to działa obecnie ma jakieś uzasadnienie w innych sytuacjach?

Dzięki i pozdrawiam,
Tomek
 
2024-09-05 12:23
640 dni temu
myfund.pl
12718 wpisów
Cześć,

To, że wkład własny spada poniżej "0" nie ma znaczenia przy obliczaniu stopy zwrotu metodami MWR czy TWR - tu ciągłość jest zachowana.
Na zysk nominalny też nie wpływa - zysk jest zawsze różnicą pomiędzy wartością wkładu własnego, a aktualną wartością portfela.

Gdyby "wyzerować" wartość wkładu własnego to trzeba by też wyzerować zysk całkowity. A to by spowodowało, że zysk byłby liczony od momentu "powrotu" a nie od samego początku.

Damian
 
Odpowiadać do tematów na forum mogą tylko zarejestrowani użytkownicy myfund.pl